«Spīdolieši» uzvar pirmajā skolu orientēšanās kausā; mūsējiem panākumi arī individuālajās disciplīnās (VIDEO)

Vērienīgākajās skolēnu sporta sacensībās Latvijā, skolu orientēšanās kausā, kurš norisinājās pirmo reizi Siguldā un kurā piedalījās 750 skolēnu no 90 skolām, uzvarējusi Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas komanda.

Sacensības sākās ar «Limpo» kvalifikācijas priekšskrējieniem, kuros uzrādītie rezultāti tika summēti, bet pēc tiem tika noteiktas kopvērtējuma vietas, informē Latvijas Orientēšanās federācijas pārstāvis Jānis Tamužs. Visvairāk punktu ieguva Spīdolas ģimnāzija, kam sekoja Valmieras Viestura vidusskola un Smiltenes Trīs pakalnu skola. Vēl sešiniekā iekļuva Siguldas Valsts ģimnāzija, Rīgas Valsts 3. ģimnāzija un Siguldas pilsētas vidusskola.

Pēc kvalifikācijas sacensības turpinājās ar individuālajiem «Silva» pusfināla un «Rāmkalnu» fināla skrējieniem, kuri notika ar kopējo startu. Individuālo skrējienu distances veda pa Siguldas parkiem, iekļaujot posmu speciāli izveidotā labirintā. Individuālie rezultāti tika vērtēti astoņās grupās.

Vecāko skolēnu grupā (atsevišķi tika vērtētas meitenes un puiši) labāko rezultātu uzrādīja Endijs Titomers (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija) un Vilma Alberinga (Valmieras Viestura vidusskola). Nākamajā grupā uzvarēja Edijs Dzalbs (Stalbes vidusskola) un Magda Cigle (Siguldas Valsts ģimnāzija). Grupā V3 cīņa par uzvaru bija tik līdzīga, ka vienu uzvarētāju neizdevās noskaidrot – dalīta pirmā vieta Kārlim Stradiņam (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija) un Ralfam Jānim Eižvertiņam (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija), meiteņu konkurencē labākā izrādījās vietējā sportiste Kristīne Brunere (Siguldas pilsētas vidusskola). Jaunākajā grupā labākie rezultāti Renāram Kļaviņam (Grundzāles pamatskola) un Elīzai Madsenai (Ērgļu vidusskola).

Papildus orientēšanās distancēm skolēniem un interesentiem bija iespēja spēlēt orientēšanās spēli «Latvija» un piedalīties foto orientēšanās sacensībās «Stikla skrējiens Siguldā», ko rīkoja PSIA «Jumis» un AS «Latvijas Zaļais punkts» sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju, «Rimi Latvia» un «Cido».

«Orientēšanās ir lielākais tautas sporta veids Latvijā, kas piedāvā dalībniekiem unikālu iespēju kustību dabā apvienot ar intelektuālu izaicinājumu – izmantojot karti un kompasu, pašam atrast savu ātrāko ceļu no starta līdz finišam, pa ceļam apmeklējot kontrolpunktus. Latvijas Orientēšanās federācija pārvalda orientēšanās dzīvi Latvijā un gatavojas lielākajam notikumam tās pastāvēšanas vēsturē – 2018. gadā Siguldā un Rīgā uzņemt Pasaules orientēšanās čempionātu,» stāsta J.Tamužs.

Orientēšanās kausu organizēja Latvijas Orientēšanās federācija, Siguldas novada pašvaldība un orientēšanās klubs «A2».
Publicitātes foto un video

Pievieno komentāru

Citas ziņas