Trenera Boļeslava Matuseviča audzēkņu listē ir trīsdesmit sporta meistaru 2

Ilggadējo cīņas treneri un drosmīgo atmodas darbinieku Boļeslavu Matuseviču 75. dzīves gadā vairs nemana LLU Sporta namā, kur viņš pusgadsimtu vadīja studentu nodarbības, tiesāja sacensības. Vairākas ziemas vecajā augstskolas stadiona basketbola laukumā nav arī slidotavas, ko Boļeslavs parasti uzlēja apkārtnes bērnu priekam. Jau otro gadu pašvaldības ierīkota slidotava ar mākslīgo ledu ir pārsimt metru tālāk Pasta salā. Savukārt LLU Sporta namā ar studentiem strādā jaunāki treneri un pasniedzēji, vienīgi Cīņas sporta sekcijas tajā vairs nav. 

Uz cīņas paklāja arī 75 gados

Pensionārs ar sirmu galvu it kā varētu pelnīti atpūsties, tomēr Boļeslavs Matusevičs vēl aizvien ir nemiera gars. Darbojas savā partijā «Tēvzemei un Brīvībai», Latviešu strēlnieku apvienībā, biedrībā «Lāč­plēsis». Brauc arī tiesāt veterānu sacensības cīņas sportā. Ik pa laikam iegriežas «Zemgales Ziņu» redakcijā, lai rosinātu kārtējo rakstu par cīņas veterānu mačiem vai sabiedriskām aktivitātēm.

Boļeslava Matuseviča audzēkņi mudina, ka LLU būtu jāatjauno Cīņas sporta sekcija, kas ar savām uzvarām vienmēr devusi punktus Latvijas augstskolu sacensībā un arī Baltijas un Ziemeļvalstu lauksaimniecības augstskolu SELL sporta spēlēs. Mūsdienu Jelgavā cīņas sports attīstās Jelgavas novada Sporta centrā, klubā «Milons», džudo novirziens ir Jelgavas Bērnu jaunatnes un sporta skolā. Taču savulaik pilsētā cīņas sporta smaguma centrs bija LLU. Tur trenējās arī skolēni, tur izauga 1967. gada PSRS jaunatnes čempions  Aleksandrs Barjers un medaļnieks Toms Sviļuks, kā arī daudzi citi.

Ar sportu augstskola ieguva studentus
1952. gadā dibinātā Cīņas sporta sekcija LLU pastāvēja 62 gadus. Pirmos desmit studenti sportoja no pašu vidus izvirzītā Agronomijas fakultātes docenta Andreja Cālīša vadībā. 1962. gadā sekcijas vadību pārņēma Fizkultūras institūta (tagadējās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas) 4. kursa students Boļeslavs Matusevičs. Viņa laikā tajā izauga trīs desmiti sporta meistaru, kas pārstāvēja Latviju plaša mēroga sacensībās.

Sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados sacensības brīvajā cīņā notika arī starp augstskolas fakultātēm. Vēlāk tām pievienojās lauksaimniecības tehnikumi, kuros par pasniedzējiem strādāja absolventi, kas, studenti būdami, bija cīnījušies pie Boļeslava Matuseviča.

«Tehnikumieši no Kandavas, Ogres, Mālpils, Priekuļiem, Višķiem un Saulaines, sacenšoties ar studentiem, iepazina augstskolu un bieži vien pēc diploma saņemšanas nāca uz Jelgavu studēt un reizē arī sportot tālāk. Cīņa bija tik populāra, ka sacensības notika pat pils lielajā aulā uz skatuves!» atceras Boļeslavs Matusevičs. Tajā laikā cīnījās arī viņš pats. 

Visu rakstu lasiet piektdienas, 20.februāra, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Aleksejs

29.03.2020 _
-Boļeslavs Matusevičs aizgāja no mūsu pasaules !;-(

pirms gada, 2020.03.30 12:39

Citas ziņas