Triatlonā ātrākie Ģirts Cirvelis (otrreiz pēc kārtas) un Elīna Smite (FOTO) 3

Otrdienas pavēlā pievakarē (starts – no astoņiem vakarā) Krastmalas ielā 11 pie Svētes upes notika jau vienpadsmitās sacensības adaptētajā triatlonā, ko rīkoja biedrība «AdventureLab» sadarbībā ar Jelgavas Sporta centru. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šajā distances garums un sarežģītība tika piemērota gan aktīviem sportotājiem, gan parastiem sportisku aktivitāšu cienītājiem.

Par adaptēto šis triatlona paveids nosaukts tāpēc, ka peldēšanas, riteņbraukšanas un skriešanas distanču (kas dalībniekiem jāveic bez apstāšanās – koplaikā ieskaitīta arī apavu un citu nepieciešamo apģērba piederumu pārvilkšana, velosipēda paņemšana un tamlīdzīgi) garumi ir īsāki nekā klasiskajās šā sporta veida distancēs. Tā Svētes upes krastos bija jāveic 100 metru gara peldēšanas distance, 11,5 km ar velosipēdu un 2,4 km garš skriešanas kross, kura beigās vēl bija jāpārvar pamatīgs ūdens šķērslis.

Tā saucamā olimpiskā distance sastāv no 1,5 km peldēšanas, 40 km riteņbraukšanas plus 10 km skriešanas, bet starptautiski atzītā sprinta distance ietver 750 metru peldēšanu, 20 kilometru riteņbraukšanu un 5 kilometru skriešanu. Kā redzams, nemaz tik ļoti Jelgavas adaptētais triatlons neatšķiras no starptautiski atzītās sprinta distances, galvenais ierobežojums šeit ir piemērotas ūdenskrātuves trūkums, jo dalībniekiem jau 100 metru veikšanai nelielajā Svētes upes līcītī bija nepieciešams riņķot trīs apļus – garāka distance šajos apstākļos radītu tikai sajukumu.

«Dalībnieku skaits ir visai pastāvīgs – ap 50, vairāk mēs arī šajos apstākļos nespētu uzņemt,» atzina sacensību galvenais organizators Andis Zeidmanis. «Patīkami sastapt ilggadīgus dalībniekus, prieks, ka pievienojas arī agrāk neredzētas sejas.»

Šoreiz visātrāk – 32 minūtēs un 50 sekundēs – distanci veica Ģirts Cirvelis (arī pagājušā gada uzvarētājs, pie tam Ģirtam izdevās uzlabot savu pērnā gada rezultātu par pusotru minūti). Meitenēm visātrākā bija Elīna Smite (44 minūtes un 5 sekundes). Pirmajā trijniekā iekļuva arī Oskars Cimermanis (34:04) un Sandis Kļaviņš (34:16), kā arī Lauma Putniņa (45:07) un Laine Orbidāne (45:46). Distanci veica 37 dalībnieki. Iepriecināja gados jaunā Roberta Orbidāna (dzimis 2006.gadā) sniegums, kurš cīnoties kopā ar pieaugušajiem, uzrādīja ļoti pieklājīgu 27.rezultātu.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ģirts

Vai sacensību organizatori varētu noņemt no sētām un kokiem sarkani baltās lentas!?

pirms 5 gadiem, 2015.08.26 17:36

Janka

Kas Jums tie par sētas mašiem? Puse velobraucēji bez ķiverēm.

pirms 5 gadiem, 2015.09.04 10:45

Citas ziņas