Uzspēlē Jelgavā šahu ar starptautisko lielmeistaru!

26.aprīlī pulksten 12 Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā ikviens jelgavnieks aicināts uzspēlēt šahu ar lielmeistaru Arturu Neikšānu. 
Lielmeistars vienlaicīgi spēlēs ar desmit šaha spēles cienītājiem, tāpēc līdz 24.aprīlim vēlams uz spēli pieteikties pa tālruni 63046713 vai e-pastu info@jzb.jelgava.lv.

Starptautiskais lielmeistars (angliski Grandmaster jeb saīsināti GM) ir augstākais šaha spēlētāja tituls pasaulē, un to mūsdienās piešķir Starptautiskā šaha federācija (FIDE). Pēc tam, kad augstais tituls ir sasniegts, tas tiek paturēts uz mūžu.

2014. gada janvāra sākumā pasaulē ir 1444 starptautiskie lielmeistari (GM) šahā, bet Latvijā – 11 starptautisko lielmeistaru (GM).

Arturs Neikšāns ir vienīgais Jelgavas šaha kluba biedrs, kam ir lielmeistara tituls. Pēc reitinga (2576) viņš ir trešais šahists Latvijā. 

Arturs spēlēt sācis deviņu gadu vecumā, piedalījies vairākās pasaules šaha olimpiādēs kā Latvijas šaha izlases pārstāvis. Viņš ir arī Jelgavas čempions un divkārtējs Latvijas čempions (1999. un 2011. gadā).

Viņam ir trīs augstākās izglītības. Pirmā – bakalaura grāds bibliotēkzinātnē. Par bibliotekāru strādājis Turības augstskolā un Jelgavas 4.vidusskolā. Arturs ir sabiedrisko attiecību maģistrs, strādājis Izglītības ministrijas Komunikācijas nodaļā. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā apguvis profesionālo trenera programmu un jau piecus gadus sagatavo nākamos starptautiskos meistarus (IM) un lielmeistarus (GM) Rīgas šaha skolā. Pirmo izglītību ieguvis par valsts naudu, par pārējām maksājis pats.

Šaha spēle attīsta domāšanu, atmiņu, taktisko un stratēģisko plānošanu (uzbrukuma un aizsardzības). Spēlēt šahu var sākt jebkurā vecumā. Tā ir saistoša spēle un ļoti demokrātiska.

Pievieno komentāru

Citas ziņas