Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēl var pieteikties līnijtiesneši pasaules reitinga badmintona turnīram

Latvijas badmintona līdzjutējiem un entuziastiem ir unikāla iespēja sekot līdzi pasaules reitinga badmintona turnīram «Yonex Latvia International», sēžot nevis tribīnēs vai mājās pie TV ekrāniem, bet būt pašam notikuma centrā kā vienam no diviem spēlēs līnijtiesnešiem.

Nav labākas skatītāju vietas kā spēles līnijtiesnesim. Sportisti savu meistarību un emocijas demonstrē vien pāris metru attālumā, turklāt līnijtiesnesis ir viens no šajā spēlē iesaistītajām personām, līdzatbildīgs par to, lai spēle notiktu godīgi.

Par spēles līnijtiesnesi var būt arī cilvēks, kurš šobrīd vēl nespēlē badmintonu. Līnijtiesneša atbildībā ir tikai līnija un tas, vai badmintona bumbiņa ir trāpījusi laukumā vai ārpus tā. Par pārējiem badmintona noteikumiem lemj paaugstinājuma tiesnesis un serves tiesnesis. Tādējādi par līnijtiesnesi var būt ikviens cilvēks, kurš var saredzēt līniju 13,40 metru garumā un četru centimetru platumā, kā arī nesamulst no atbildības.

Šobrīd par līnijtiesnešiem ir pieteikušies jaunie badmintonisti no Liepājas, Talsiem, Siguldas, Rīgas, Valmieras un Salaspils, kā arī 20 brīvprātīgie no Jelgavas. Taču vēl ir iespēja pieteikties arī citiem, lai atslogotu jau pieteikušos līnijtiesnešus.

Ceturtdien un piektdien, kad notiks kvalifikācijas spēles un pamatturnīra pirmā kārta, turnīrs sāksies pulksten 10 no rīta, bet pēdējās spēles ieplānotas 10 vakarā. Kopā tās ir 100 spēles katru dienu. Tā ir liela slodze arī līnijtiesnešiem, kuriem nāksies tiesāt katru otro vai katru trešo spēli, kuras garums vidēji ir 40 minūtes.

Mums kā turnīra rīkotajiem ir jānodrošina, ka uz katru spēli laukumā atrodas vismaz divi līnijtiesneši, tādējādi visos piecos laukumos vienlaicīgi ir iesaistīti vismaz desmit līnijtiesneši. Taču, lai nodrošinātu, ka pēc katras spēles notiek līnijtiesnešu maiņa, ir nepieciešami vismaz 20 līnijtiesneši. Bet, lai nodrošinātu iespēju kaut nedaudz atpūsties, ir vajadzīgi vēl vismaz desmit. Tātad kopā tie ir jau 30 līnijtiesneši.

Pasaulē ir dažāda līniju tiesāšanas prakse. Par līnijtiesnešiem piesakās gan jaunie badmintonisti, gan sporta entuziasti. Ir arī tā, ka par līnijtiesnešiem piesakās darba kolektīvs, jo tas viņiem kļūst par komandas saliedēšanas pasākumu, citkārt līnijtiesnešu izraudzīšana kļūst par sociālu vai integrācijas projektu.

Saskaņā ar sacensību nolikumu līnijtiesneši, tāpat kā paaugstinājuma un serves tiesneši, nesaņem atlīdzību, taču turnīra rīkotajiem ir jānodrošina līnijtiesneši ar vienādas krāsas krekliem, kā arī jānodrošina ēdināšana un nepieciešamības gadījumā arī naktsmītne. «Yonex Latvia International» līnijtiesneši saņems arī turnīra sponsoru sarūpētas prezentācijas balvas.

Atgādinām, ka Pasaules reitinga badmintona turnīrs «Yonex Latvia International» šogad notiks Jelgavā no 2. līdz 5. jūnijam. «Yonex Latvia International» turnīram pieteicās rekordliels dalībnieku skaits – 190 dalībnieki no 20 valstīm. Diemžēl lielās dalībnieku intereses dēļ daudzi spēlētāji, tai skaitā arī no Latvijas, bija iekļauti gaidīšanas sarakstā un turnīrā nevarēs piedalīties.

Pieteikties par līnijtiesnesi var e-pastā yli@badminton.lv vai zvanot 26624466. Pretendenti var pieteikties gan uz visām turnīra dienām, gan arī uz vienu dienu vai tikai noteiktām stundām. Nav iespējams atsevišķi pieteikties uz finālspēļu tiesāšanu, jo finālspēles tiesāt tiks uzticēts tikai labākajiem turnīrā iesaistītajiem līnijtiesnešiem.

Trešdien, 1. jūnijā, pulksten 18 notiks līnijtiesnešu sapulce un īsa apmācība Jelgavas Sporta hallē Mātera ielā 44a.

Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs un «Yonex Latvia International» direktors Kristians Rozenvalds


Pievieno komentāru

Citas ziņas