«ZZ čempionāta» finālā iekļūst 11 klases no Jelgavas pilsētas, novada un Ozolnieku novada (FOTO)

96 dažāda vecuma klašu komandas šodien Jelgavas Sporta hallē pulcēja jaunatnes iecienīto sporta un prāta spēļu «ZZ čempionāts» Zemgales pusfināla sacensības. 28 komandas šajā konkurencē pārstāvēja Jelgavas pilsētu, novadu un Ozolnieku novadu.

«Sacensību pirmais posms bija pati pieteikšanās, jo tajā tika vērtēts mājas darbs par tēmu «Mana novada dārgumi» – teika vai stāsts par kādu līdz šim neatklātu objektu savā novadā,» stāsta «ZZ čempionāta» vadītāja, «Tele 2» mārketinga speciāliste Aļona Ivanova. 

Pēc šo darbu izvērtējuma 4. – 5. klašu Zemgales pusfinālā iekļuva arī Jelgavas 3. sākumskolas 44.c, 4.e, 5.b un 5.c klase, 4. sākumskolas 4.a un 5.b klase, 4. vidusskolas 5.c klase, 1. sanatorijas internātpamatsakolas 5. NAV klase, Aizupes pamatskolas 4.a un 5.a klase. 6. – 8. klašu pusfinālā startēja Valsts ģimnāzijas 7.c, 8.a, c un d klase, Spīdolas ģimnāzijas 7.v un 8. soc klase, Ozolnieku vidusskolas 6.a, 7.b un 8.b, Staļģenes vidusskolas 6.a/b, Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas 7.b un Vircavas vidusskolas 8. klase. No 9. – 12. klašu grupas pusfinālā savukārt bija tikušas Valsts ģimnāzijas 10.d, 10.m un 11.m, 5. vidusskolas 9.a, 6. vidusskolas 10.a, Jelgavas tehnikuma 10.b un Spīdolas ģimnāzijas 12.kom klase.

Pusfināla uzdevumus veidoja divas fizisku veiklību, zināšanas un atjautību apvienojošas sadaļas: «Apceļo Latviju» ar stafetes elementiem un tematiskiem uzdevumiem, un «Atjautības tornis» ar erudīcijas spēli, izmantojot planšetdatorus vai viedtālruņus, un iespējami augstāka torņa uzbūvēšanu no baloniem.

«Pagājušajā gadā arī piedalījāmies, tikām finālā un ieguvām sesto vietu Latvijā,» brīdi pirms starta ņipri klāstīja Ozolnieku vidusskolas 6.a klases puiši Arturs, Kristaps, Rainers un Augusts. «Pērn bijām piektklasnieki, līdz ar to grupā vecākie, bet šogad esam jaunākie, tātad būs izaicinājums,» sprieda klases audzinātāja Ance Jaka. Kā vēlāk apliecināja rezultāti, – izaicinājums godam pieņemts, tomēr līdz iekļūšanai  to 11  pusfināla komandu skaitā, kas 30. maijā piedalīsies finālā, mazliet pietrūcis.

«Astoņus iepriekšējos gadus konkursa finālu rīkojām Rīgā, bet nu pirmoreiz tas notiks Jūrmalā – Dzintaru Mežaparkā un pludmalē. Tas būs festivāls, uz kuru aicināsim arī ģimenes baudīt šo dienu,» bilst čempionāta vadītāja Aļona Ivanova.

Pirmais no pusfināliem notika Daugavpilī, vēl finālistus noskaidros arī Kuldīgā, Madonā un Rīgā, bet Jelgavā šovakar kļuva zināms, ka uz Jūrmalu no mūspuses dosies:

4. – 5. klašu grupā

Aizupes pamatskolas 5.a

Jelgavas 4. vidusskolas 5.c

Jelgavas 3. sākumskolas 44.c


6. – 8. klašu grupā

Jelgavas Valsts ģimnāzijas 8.c

Jelgavas Valsts ģimnāzijas 8.d

Spīdolas ģimnāzijas 7.v

Ozolnieku vidusskolas 7.b

Vircavas vidusskolas 8.


9. – 12. klašu grupā

Spīdolas ģimnāzijas 12.kom

Jelgavas Valsts ģimnāzijas 10.m

Jelgavas Valsts ģimnāzijas 11.m


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Citas ziņas