Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Copes festivāls promenādē: vējš brangs, lomi arī (FOTO) 1

Pussimts fīdermakšķerēšanas entuziastu, tostarp arī viena dāma un pāris skolaspuiku, visai šerpa ziemeļrietumu vēja klātbūtnē Lielupes labā krasta promenādē Jelgavā sacentās par Kārļa Goldmana un Jāņa Cirša rīkotā gadskārtējā makšķerēšanas festivāla lielākajiem lomiem un balvām.

Daļa jau iepriekšējā dienā bija noturējusi vietas iepazīšanas treniņu, kura pieredze, pēc mūzikas bāra „Melno Cepurīšu Balerija” īpašnieka J.Cirša teiktā, varēja noderēt, tomēr sacensību dienā rezultātu ietekmēt var vēja virziena maiņa un ūdens līmeņa svārstības.

Saskaņā ar nolikumu katrā no numurētajiem 25 krasta sektoriem darbojās pa diviem makšķerniekiem. Pāru komandas pēc tradīcijas tika veidotas izlozes kārtībā. „Sadalījām tā, lai sportistiem, kas piedalās Latvijas čempionātā, un spēcīgākajiem amatieriem pielozētu ikdienas makšķerniekus un spēki līdz ar to sanāktu vairāk vai mazāk līdzīgi,” skaidro Jānis.

Barības daudzums visiem iedalīts vienāds, ūdenī vienlaikus drīkst atrasties pa vienai makšķerei (līdzās gan var atrasties arī „katram gadījumam” sagatavotas citas), kādu daļiņu veiksmes droši vien noteic izlozētais krasta sektors, bet noslēgumā pēc balvām aicināto uzvārdi liecināja, ka visam pāri tomēr stāv makšķernieka prasmes, zināšanas un pieredze.

Nosacīti nelabvēlīgajiem laikapstākļiem par spīti uzvarētāju lomi izrādījās teju divkārt lielāki nekā pirms gada. Pirmās vietas ieguvēju Valda Mola un Andra Vēja kopīgajā 16,5 kilogramu lomā nepārprotami galvenais bija vairākkārtējā Latvijas čempiona un medaļnieka rīdzinieka V.Mola ieguldījums. Otro vietu ar 12,02 kilogramu lomu nopelnīja sportists Gints Širmelis-Širmanis un Igors Zemītis, trešo ar 11,4 kilogramiem – amatieru tandēms Kaspars Brazovskis un Intars Žurkovs. Lielāko zivi – 1,29 kilogramus smagu breksi – izrādījās izvilinājis rīdzinieks ar Latvijas čempionātu stāžu Ainārs Gurtiņš. Pie sponsoru sarūpētām balvām līdz ar minētajiem tika arī desmitgadīgais Ralfs Ruciņš-Špels, kas īsi pēc starta jau vilka ārā pirmo zivi, un divi vīri, kuru pieticīgais loms tika vērtēts no „dabas saudzēšanas” aspekta. Sacensības atbalstīja makšķerēšanai draudzīgie vietējie uzņēmumi – alus darītava „Viedi”, „Melno Cepurīšu Balerija”, LLKC Makšķerēšanas kartes, „Dēļotava”, veikals „Asaris”.

Foto: Eva Pričiņa, Maija Laizāne

  

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

aber

Kur tad musu sporta vad. copmanis laikam .........

pirms gada, 2019.04.22 07:34

Sports