Dramatiskā spēles izskaņā FK “Jelgava” nenosargā uzvaru pret FK “Metta” (FOTO, VIDEO)

Šovakar Zemgales Olimpiskajā centrā norisinājās "Optibet" Virslīgas divpadsmitās kārtas spēlē, kurā FK “Jelgava” uzņēma savu vienu no vēsturiski sīvākiem pretiniekiem – FK “Metta”. Neskatoties uz pārsvaru bumbas kontrolē, jelgavnieki spēles papildlaikā izlaida cauri Emīla Birkas sitienu un piedzīvoja otro neizšķirto spēli pēc kārtas – 2:2 (1:1; 1:1).

Spēles sākums bija ārkārtīgi mierīgs un piesardzīgs, jo visas komandas, kuras atrodas turnīra tabulas vidus daļā, centīsies nepieļaut kļūdas spēles sākumā, jo punkti vajadzīgi visām. Pirmajās piecpadsmit minūtēs, katra no komandām izveidoja pa vienam momentam pie pretinieka vārtiem. 16. minūtē FK “Metta” dienvidāfrikānis Masangane laukuma centrā pārtvēra jelgavnieka piespēli aizsargam un caur kreiso malu zibenīgā izrāvienā nokļuva līdz mājinieku soda laukumam, kur vēl paspēja atdot piespēli uz centru Raimondam Krollim, kurš arī atklāja spēles rezultātu – 0:1.

Pēc zaudētiem vārtiem, FK “Jelgava” spēlētāji lēnām sāka pārņemt spēles kontroli, ka arī veidot bīstamas situācijas, kas viesu trenerim Andrim Rihteram nācās vaicājošie izkliegt saviem spēlētājiem: “Jūs joprojām domājat, ka visu kontrolējat?!” Jelgavnieki bija noskaņoti kaujinieciski un par to liecināja tas, ka uzbrucējs Jurijs Zaharkivs turpināja spēlēt ar pārsistu galvu, bet pussargam Daniilam Hvoiņickim bumba divreiz trāpīja sējā, bet viņš turpināja uzbrukt uz “Metta” vārtiem.

32. minūtē pēc Daniila Hvoiņickas piespēles ar galvu, FK “Jelgava” uzbrucējs Jurijs Zaharkivs izrāvās starp melanholiski spēlējošiem rīdzinieku aizsargiem un ieraidīja bumbu Helmuta Saulīša sargāto vārtu tālajā stūrī – 1:1. Līdz puslaika beigām, emocijas turpināja kāpināties. Galvenajam tiesnesim Vitālījam Spasjonņikovam nācās bieži apturēt spēli un rādīt dzeltenās kartītes “Metta” spēlētājiem, par ko no tribīnēm saņēma skatītāja pārmetumu: “Tiesnesi neveido šeit cirku!”

Otrā puslaikā FK “Jelgava” pārliecinoši pārņēma spēles kontroli un sāka apšaudīt “Metta” vārtus no dažādām pozīcijām, liekot pretiniekam pārkāpt noteikumus un krāt dzeltenās krāsas kartītes. Viesu ultras, kuras līdz šim ļoti pārliecināti atbalstīja savu komandu, bija spiesti noklust un pārdzīvot par savas komanda vārtu drošību. 78. minūtē pēc kārtējā stūra sitiena “Metta” vārtsargs Saulītis izsitis ar roku bumbu laukumā, bet pirmais pie tās bija “Jelgava” pussargs Andrejs Krušatins, kurš cauršāva to pa zemi caur spēlētāju burzmu un izvirzīja jelgavniekus vadībā ar rezultātu – 2:1.

Pēdējās spēles minūtēs stadions burtiski “vārījās” emocijās un kliedzienos. Skatītāji skaļi pārdzīvoja par visu notiekošo, spēlētāji kliedza viens uz otru un uz tiesnešiem. Vienā brīdī uz laukuma gandrīz uzplaiksnīja kautiņš. “Metta” galvenais treneris Rihters ar vairākkārtējiem izsaucieniem “Kartīti šeit!” panāca, ka galvenais tiesnesis to viņam arī parādīja. Tikmēr rīdzinieku ultras pamodās un sāka dziedāt: “Mēs esam atbraukuši, jo mums ir vajadzīga vienalga kāda uzvara!”

Šajā haosā spēles papildlaika pirmajā minūtē, “Metta” iespieda laukuma saimniekus savā soda laukumā un jau ārpus tā rīdzinieku aizsargs Emīls Birka izdarīja tālšāvienu uz vārtiem, kā rezultātā bumba atsitās pret labo vārtu stabu un ielidoja Vladislava Kurakina sargātos vārtos – 2:2. Zemgales Olimpiskais centrs burtiski palecas aiz uzkrāto emociju eksplozijas – rīdzinieki aiz priekiem, jelgavnieki dēļ piedzīvotās neveiksmes.

FK “Jelgava” galvenais treneris Oļegs Kubarevs pēc spēles teica, ka viņam nav īpaši, ko teikt par spēli: “Zaudējām. Vinnējām. Uzdāvinājām pretiniekam vārtus. Pat negribu diskutēt, kurš no šī rezultāta gūst vairāk, kurš mazāk. Ar saviem spēlētājiem esmu apmierināts”. Treneris neizslēdza, ka sastāvā var tikt iekļauts kāds no dublieru sastāva, kaut arī tur spēlē pārāk jauni spēlētāji.

FK “Metta” galvenais treneris Andris Rihters pateicās saviem padotajiem, kuri izrāva neizšķirtu. Rīdzinieku galvenais speciālists nebija gaidījis tādus spēles gaitu. “Tiesnesi, laikam arī bija piekusis spēles beigās, ja mūsu miermīlīgai komandai piesprieda piecas kartītes,” - secināja Rihters.

Komandu sastāvi:

FK “Jelgava”: Vladislavs Kurakins (G), Ivo Minkevičs, Marks Kurtišs (Dāvis Indrāns 82'), Daniils Hvoiņickis, Ričards Korzāns, Ingus Šlampe, Jevgeņijs Kazačoks (C), Dmitro Semjonovs, Jurijs Golubka (Ingus Valters Grinbergs 93'), Andris Krušatins, Jurijs Zaharkivs.

FK “Metta”: Helmuts Saulītis (G), Rendijs Šibass, Roberts Ķipsts, Kgotso Masangane (Artjoms Puzirevskis 79'), Franklin Joseph Tochukwu Onwudiwe, Sylvin Mulumba Kayembe Ilolo (Normunds Uldriķis 54'), Krists Kristers Gulbis (C), Rihards Ozoliņš, Emīls Birka, Benson Fazili (Oskars Vientiess 70'), Raimonds Krollis.