FK “Jelgava” ar dublieru piešprici piekāpjas “Riga” FC (VIDEO) 1

Optibet Virslīgas 13. kārtas spēlē FK “Jelgava” Skonto stadionā tikās ar čempionāta līderiem - “Riga” FC. Jelgavnieku treneru korpuss reālistiski izvērtēja izredzes uz šo spēli un uz laukuma laida atviegloto sastāvu, kuru balstīja ar dublieru komandas spēlētājiem. Pieredzes trūkuma dēļ, FK “Jelgava” futbolisti pieļāva dažas rupjas kļūdas, kas maksāja ar zaudēto spēli – 0:3 (0:2; 0:1).

Vērtējot FK “Jelgava” sākuma sastāvu uzreiz kļuva skaidrs, ka komandas galvenais treneris Oļegs Kubarevs izlēma dot iespēju vadošiem komandas spēlētājiem atpūsties un sadziedēt traumas, gatavojoties spēlēm, kurās komanda reāli var iegūt punktus. Savukārt dublieru komandas futbolistiem dot iespēju gūt pieredzi un parādīt sevi cīņā. Tā sastāvā nebija iekļauti Andris Krušatins, Artjoms Radčenko, Jurijs Golubka, Ņikita Ivanovs, Jentls de Bātss, bet aizsargs Ingus Šlampe izlaida spēli dēļ sakrātām dzeltenām kartītēm. Savukārt uz laukuma debitēja jaunais komandas Gvinejas leģionārs Jusufs Sovs. Komandas snaiperis Jurijs Zaharkivs tika atstāts rezervē kopā ar pamata vārtsargu Vladislavu Kurakinu. Atlikušās rezervistu vietas bija atstātas dublieriem no FK “Jelgava-2” - Mārtiņam Pivarovičam, Germanam Saveļjevam, Markusam Kruglaužam.

Pirmais puslaiks iesākās ar muļķīgu kļūdu laukuma centrā, kad rīdzinieki pārtvēra Dāvim Indrānam adresētu piespēli un aizskrēja ātrā pretuzbrukumā, kurš noslēdzās ar Džuniora precīzu sitienu vārtos – 0:1. Turpinājumā “Riga” FC kontrolēja spēles gaitu un veidoja bīstamas situācijas pie jelgavnieku vārtiem, kuras pārliecinoši spēlēja gan aizsargi, gan dublieru vārtsargs Dmitrijs Grigorjevs. Markam Kurtišam un Daniilam Hvoiņickim bija iespējas pietuvoties laukuma saimnieku soda laukumam, bet bez reāliem sitieniem vārtu rāmī. Puslaika pēdējā minūte “Riga” FC izdevās izlauzties caur viesu aizsardzības līnijai, kur Mboombo izdarīja sitienu uz vārtiem. Jelgavnieku vārtsargs Dmitrijs Grigorjevs nedaudz spēja aizkavēt bumbu, bet spēriens bija tik spēcīgs, ka bumba tomēr nonāca vārtu tīklā – 0:2.

Otrajā puslaikā FK “Jelgava” uzbrucēju Marku Kurtišu nomainīja ukrainis Jurijs Zaharkivs, kurš puslaikā spēja izveidot vairākas bīstamas situācijas, divās no kurām bumba trāpīju vārtu stabā. Spēles 68. minūtē jelgavnieki izlaida ātrā uzbrukumā piecus “Riga” FC spēlētājus, kuri viegli tika galā ar trim aizsargiem un noslēdza to ar Stefana Paniča gūtiem vārtiem – 0:3. Līdz trešdaļas beigām abas komandas izlaida uz laukuma visus savus rezervistus, ļaujot atpūsties komandas biedriem un vairs nemainot spēles rezultātu.

Nākamo spēli FK “Jelgava” aizvadīs 12. augustā Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centrā un tiksies ar otro Optibet Virslīgas spēcīgāko komandu - “RFS”. Interesanti būs pavērot, kāds sastāvs būs izvēlēts pret Arkādijas stadiona saimniekiem. Vai Kubarevs ies uz visu banku, vai arī turpinās sargāt savus futbolistus līdz 16. augusta spēlei pret FK “Ventspils”, kurai čempionātā iet raibi - no uzvaras pār “RFS” līdz neizšķirtam pret FK “Tukums 2000/NSS”.

Komandu sastāvi:

Riga” FC: Roberts Ozols (G), Antonijs Černomordijs, Elvis Stuglis, Stefan Panič (C) (Oļegs Laizāns 73'), Felipe Bezerra Brisola (Danila Ianov 62'), Vladislavs Fjodorovs, Ritvars Rugins, Roger Junio Rodrigues Figueira (Jakub Hora 62'), Vyacheslav Sharpar, Stenio Marcos Da Fonseca Salazar Junior (Michael Jordan Nkololo 62'), Kule Richard Mbombo (Dario Frederico Da Silva Junior 46').

FK “Jelgava”: Dmitrijs Grigorjevs (G), Ivo Minkevičs, Ingus Valters Grinbergs, Marks Kurtišs (Jurijs Zaharkivs 45'}, Daniils Hvoiņickis (Germans Saveļjevs), Dāvis Indrāns (Mārtiņš Pivarovičs 90'), Igors Kozlovs (C), Ričards Korzāns, Jevgeņijs Kazačoks, Dmytro Semenov, Jusufs Sovs (Markuss Kruglaužs 92').