FK “Jelgava” dublieri astoņās minūtēs gūst 3 vārtus un izcīna pirmo uzvaru (FOTO)

31. augusta vakarā uz FK “Jelgava” mākslīgā seguma norisinājās Latvijas dublieru čempionāta piektā kārta, kurā savā starpā sacentās FK “Jelgava-2” un FK “Spartaks Jūrmala-2” futbolisti. Jelgavnieki pirmajā puslaikā astoņās minūtēs guva trīs vārtus, pielika savu roku (precīzāk, kāju) arī pretinieku gūtos vārtos un izcīnīja savu pirmo šīs sezonas uzvaru ar rezultātu 3:2 (3:1; 0:1).

FK “Jelgava” dublieri pirmo puslaiku sāka ar negaidīti uzstājīgiem uzbrukumiem, precīzām piespēlēm un uzvarētām divcīņām par bumbas kontroli. Nebija ilgi jāgaida, kad tas viss pārvērsās par vārtu guvumiem. 8. minūtē pēc Ričarda Jirgensona piespēles jelgavnieku uzbrucējs Germans Saveļjevs ieraidīja bumbu vārtos, atklājot spēles rezultātu – 1:0. “Saņēmu bumbu un uzreiz situ iekšā. Šis ir mans pirmais vārtu guvums sezonā un tagad tikai jāturpina darīt to pašu, lai atbalstītu komandas puišus,” - atzina Germans, kurš pagājušā sezonā bija rezultatīvākais komandas spēlētājs.

Četras minūtes vēlāk FK “Jelgava-2” uzbrucējs Leo Salmiņš divcīņā izcīnīja bumbu un piespēlēja to uz vārtu priekšu, lai to vārtos ieraidītu Ričards Jirgensons – 2:0. Jelgavnieku “uguņošana” uz laukuma turpinājās, jo 16. minūtē pēc stūra sitiena ar galvu bumbu vārtos ieraidīja spēlējošais treneris Aldis Trukšāns – 3:0. “Nebiju īsti gatavojies spēlei. Vien pieslēdzos dažiem treniņiem. Traumēto un diskvalificēto spēlētāju dēļ nācās spēlēt visu spēli,” - tā Aldis komentēja savu parādīšanos uz laukuma.

Pirmā puslaika 38. minūtē FK “Spartaks Jūrmala-2” veica ātru pretuzbrukumu caur labo malu, bet soda laukumā viesu uzbrucējs sastapās ar jelgavnieku aizsardzības mūri un komandas kapteini Jēkabu Šteinburgu. Sadursmes rezultātā galvenais tiesnesis Andrejs Gluhovs piesprieda vienpadsmit metru soda sitienu uz FK “Jelgava-2” vārtiem. Jūrmalnieks Kristiāns Sprukulis, pārvarot satraukumu, spēja ieraidīt bumbu Dmitrija Grigorjeva sargātajos vārtos – 3:1.

Otrajā puslaikā FK “Spartaks Jūrmala-2” manāmi atsvaidzinājās ar rezerves spēlētājiem un pat tika nomainīts vārtsargs. Viesu galvenais treneris dzinis savus spēlētājus uz priekšu ar saucieniem: “Vajag pielikt (autora piez. - spēkus, ātrumu)!” Puslaika pirmā daļā Jelgavas dublieri sekmīgi apturēja pretinieku uzbrukumu, bet vairāk uz beigām pārgāja uz spēli aizsardzībā, jo uzvaras rezultāts jau bija panākts, gan arī spēku daudzums sāka izsīkt, jo rezerves soliņš komandai praktiski nebija.

Puslaika gaitā bija ļoti daudz fiziskas cīņas ar pārkāpumiem, kurus nevarētu nosaukt par elegantiem. Tomēr to diktēja apstākļi – jūrmalnieki gribēja lauzt spēles gaitu, jelgavnieki – saglabāt rezultātu. Galvenajam tiesnesim daudzas reizes bija jāapstādina spēli, ka arī jārāda dzeltenās kartītes, kas izsauca neapmierinātību gan spēlētājos, gan skatītājos. Emociju uzplūdumā, kāds no skatītājiem pat iebļāvās: “Kretīns!”, tiešā veidā pārkāpjot sporta bāzes noteikumus, bet diezgan skaidri arī parādot emociju izvirdumu, kurš valdīja šajā puslaikā.

61. minūtē FK “Spartaks Jūrmala-2” veica kārtējo uzbrukumu uz jelgavnieku vārtiem, bet sastapās ar sīvu pretestību, kas lika viesu spēlētājam Iļjam Semjonovam izdarīt tālu, bet nespēcīgu uzsitienu vārtu virzienā. Ne pārāk ātri ripojošā bumba jau bija ceļā vārtsarga Dmitrija Grigorjeva rokās, kurš izgāja tālu no vārtiem, kad tīra instinkta vadīts, jelgavnieku aizsargs Mareks Plonis viegli tai pieskārās, lai padotu vārtsargam un mainīja tās trajektoriju. Diemžēl vārtsargs vairs to nespēja notvert un jūrmalnieki tika vēl pie viena vārtu guvuma, kas gan viņiem nepalīdzēja un viņi bija spiesti atzīt FK “Jelgava-2” pārākumu ar rezultātu 3:2.

FK “Jelgava” dublieri līdz ar to izcīnīja savu pirmo uzvaru čempionātā un guva trīs punktus. Iepriekšējās divas spēles nebija tik sekmīgas. 15. jūlijā jelgavnieki piekāpās FK “Ventspils-2” futbolistiem ar rezultātu 0:2, bet 27. jūlijā - “Valmiera-2” FC ar rezultātu 1:2. Vienīgos vārtus spēlē pret valmieriešiem guva uzbrucējs Leo Salmiņš.

Diemžēl 23 gadus vecam Jēkabpils futbola skolas audzēknim Leo Salmiņam šī bija pēdējā spēle dublieru sastāvā un arī nav izdevies debitēt "Optibet" Virslīgā, jo viņš no sezonas sākumā bija pieteikts pamatsastāvā. “Dažādu apstākļu dēļ, Leo futbols ir jāatliek otrajā plānā un vairāk jāpievēršas ģimenes lietām,” - komentēja Aldis Trukšāns.

Divas tuvākās dublieru čempionāta spēles FK “Jelgava-2” aizvadīs izbraukumos – 4. augustā pret FK “Liepāja-2” un 8. augustā pret FK “Tukums 2000/TSS-2”. Jelgavniekus ar savu sniegumu futbolisti priecēs 13. augustā, tiekoties ar pretiniekiem no BFC “Daugavpils-2” uz sava mājas laukuma Kārklu ielā 6.

Komandu sastāvi:

FK “Jelgava-2”: Dmitrijs Grigorjevs (G), Mareks Plonis, Jēkabs Šteinburgs (C), Ralfs Burkāns (Kristers Pantelejevs 73'), Germans Saveļjevs, Leo Salmiņš, Kevins Cēsnieks, Ričards Jirgensons, Mārtiņš Pivarovičs, Raivis Hščanovičs (Rihards Pauniņš 33'), Aldis Trukšāns.

FK “Spartaks Jūrmala-2”: Ņikita Toropovs (G) (Žanis Teļežņikovs 46'), Artjoms Korotkevičs (Abdelrahman Samy Mohamed Mohamed El-Saba 61'), Deniss Brusovs, Aleksandrs Jakubovskis, Ņikita Pavlovs, Dmitrijs Puhovs (Andžejs Mickēvičs 75'), Vladislavs Puškins (Edgars Bricis 46'), Iļja Semjonovs, Kristians Sprukulis, Edgars Uzoliņš, Jegors Cīrulis (C).