Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Futbola kluba “Jelgava” prezidents Māris Peilāns: “Prieks par mūsu zēnu sniegumu, taču LOK prezidents izcēlās ar klaju liekulību” 22

“Lepojos, ka VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādē Jelgavā mūsu zēni ierindojās labāko trijniekā, tomēr bija neparasti dīvaini klausīties Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta Aldona Vrubļevska un Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa klaji liekulīgajām uzrunām. Jo labi zinām viņu līdz šim bremzējošo un negatīvo attieksmi pret futbola klubu “Jelgava”, tā futbola skolu un tā jauno sporta bāzi, kuru tomēr viņi vēlējās izmantot šai olimpiādei,” futbola kluba mājaslapā secina FK “Jelgava” prezidents Māris Peilāns.

“Vēlos informēt plašāku sabiedrību par to, ka sākotnēji FK “Jelgava” nevēlējās atvēlēt jaunatnes olimpiādei nedz sporta laukumus, nedz jauniešu komandu, kas pārstāvētu Jelgavu no FK “Jelgava” paspārnē darbojošās, Izglītības valsts kvalitātes dienesta akreditētās, profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes “Futbola skola Jelgava”. Ja jau esam politiķiem un funkcionāriem traucējošs “privāts klubs” par spīti savam patriotismam un centieniem godināt Jelgavas vārdu vai savulaik Eirokausos aizstāvēt arī Latvijas godu, tad mums nav ko darīt pašvaldības pasākumā,” pauž Peilāns.

FK “Jelgava” prezidents uzsver, ka klubs tomēr piekāpās, FK “Jelgava” laukumi tika atvēlēti olimpiādei un futbola skolas “Jelgava” jaunieši piedalījās sacensībās divu iemeslu dēļ. Pirmais no tiem ir paši jaunieši - lai viņiem būtu prieks un gandarījums. Otrs iemesls ir vienkāršs patriotisms, jo Jelgava nekad nav bijusi un nebūs tikai viena persona – Rāviņš. Jelgava ir jelgavnieki, tostarp arī FK “Jelgava” un futbola skolas audzēkņi. Savu lomu gan nospēlēja arī tas, ka daudziem Jelgavas pilsētas pašvaldības darbiniekiem piemīt cienījama pacietība, neatlaidība un atbildības izjūta.

“Ja zēni par dalību olimpiādē jūtas priecīgi un gandarīti, ja viņi bija lepni pārstāvēt Jelgavas pilsētu un mūsu klubu, tad tas ir tieši tas, kāpēc klubs vispār nolēma atsaukties uz dalību jaunatnes olimpiādē. Un man vienalga, ka šoreiz netika izcīnīta pirmā vieta, jo kopumā ar mūsu zēnu sniegumu esmu apmierināts, jo savu līmeni līderu trijniekā viņi apliecināja,” pauž kluba prezidets.

Jaunatnes olimpiādes noslēgumā LOK prezidents Aldons Vrubļevskis pauda vislielāko pateicību Jelgavas pilsētai – olimpiādes organizatoriem, kas uzņēma savās sporta bāzēs, uzsverot paldies, par viesmīlīgo uzņemšanu. No Vrubļevska tā ir augstākā mēra liekulība, jo olimpiādes zēnu futbola mačus uzņēma tieši tas “privātais klubs”, kuram vēl pagājušā gada rudenī tas pats Vrubļevskis pa visām varītēm centās bremzēt valsts finansējumu sporta bāzes pabeigšanai.

Vai uz liekulīgo un divkosīgo uzrunu Jelgavā Vrubļevskim bija aizmirsies tas, ko viņš pauda Latvijas Radio 2018. gada oktobrī? Varam atgādināt, ka pēc tam, kad no citiem mērķiem neizmantotiem līdzekļiem futbola kluba “Jelgava” treniņbāzes izveides projekta pabeigšanai valdība plānoja 450 000 eiro piešķīrumu, Aldons Vrubļevskis Latvijas Radio pauda neapmierinātību ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) darba metodēm, septembrī rakstītu FK “Jelgava” vēstuli ministrijā atzīstot par tik steidzamu, ka “privāta kluba” “parādu segšanai” piešķir teju pusmiljonu eiro. Bet tieši tajā pašā klubā notika Vrubļevska rīkotās olimpiādes mači.

Rāviņš liekulīgi pauda savu “liels paldies visiem sportistiem par piedalīšanos, par darbu, ko ieguldījāt, gatavojoties olimpiādei”, kaut gan saistībā ar “gatavošanos” un ar futbolistu jauno bāzi samazināja finansējumu visam – gan FK “Jelgava”, gan dublieru čempionātam, gan futbola skolai, jo, kā liecina domes dokumenti, visiem šiem mērķiem pašvaldības atbalsts samazinājās no 90 000 eiro līdz 60 000 eiro.

“Šāda LOK prezidenta un Jelgavas mēra divkosība un liekulība atsauc atmiņā Aigara Graubas filmu “Sapņu komanda 1935” – ne ar pašas komandas gaitām, bet ar sporta notikumu fonā atainoto divkosīgo politiķu un funkcionāru liekulību, kuri shēmoja savas politiskās un amorālās shēmas, autoritāri savu shēmu un sazvērestību teoriju varā “mērīja” patiesus un godīgus sportistus,” secina Peilāns.

FK “Jelgava” prezidents, kurš ir arī SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” valdes priekšsēdētājs, vēlas atgādināt Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājam un Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentam, ka viņu sazvērestību teorijās apdziedātais “privātais” FK “Jelgava” kā sabiedriskā organizācija tika dibināts, sākotnēji piedaloties arī pašai pašvaldībai, laikā, kad tā sponsors vēl nebija “Igate”. Pienākot klāt šim sponsoram, turpinājās kluba izaugsme, kas vainagojās ar Virslīgas medaļu izcīnīšanu un panākumiem Eiropas sacensībās. Tā arī ir visa “Igates” “sazvērestība” Jelgavā.

Foto: no zz.lv arhīva


Pievieno komentāru

Komentāri 22

Pro

Ha! Lai nolaiz pa grunti pilsētu, fk un sataisa pa miljoniem SAVAS bedres visā Latvijā :D

pirms gada, 2019.07.11 21:20

Pēteris Lielais

Viss jau skaisti,uzvedās kā Pēteris Lielais, bet kur pie šī vienīgā sponsora FK Jelgava ir nonācis tagad, gandrīz pēdējā vietā līgā???

pirms gada, 2019.07.11 11:08

Loģika kliba

Pat pēdējais visā līgā ir augstāk nekā ārpus šīs līgas pirms tam. :D

pirms gada, 2019.07.12 15:10

jonas

Piekrītu Mārim!!Rāviņam sen bija laiks noiet no skatuves!!Lai Rāviņš paskaidro nodokļu maksātājiem-par kādu naudu iegādājies jaunāko Volvo moduļa mašīnu???!!! Cariņš Jelgavā! Sen bija laiks Pūcem veikt neatkarīgo auditu Jelgavas Domē un'tās administrācijā!!!

pirms gada, 2019.07.11 11:12

Māra māris

Nabaga Māris! Nekādi nespēj pārdzīvot, ka igatei vairs neatdod visus pasūtījumus jo firma bik par augstu cenas liek :D Varbūt sākumā pašam vajadzētu piezemēties citadak izklausās pēc maza bērna žēlošanās, kam konfekti atņēma. Māri sauc lietas īstajos vārdos!

pirms gada, 2019.07.11 11:50

Sarkasms

Mara Mari, tu ko! Runaa ka par loka magistrali vinjs tikai 10 ljimakus pa virsu gribejis

pirms gada, 2019.07.11 12:41

pavisam nav labi

Kautkā nav labi. Laikam palikuši bez kāposta firmai, tad arī futbolu iejauc pie entās zaudes. Kā tad savādāk lai atriebjās. Strādnieki rukā melnu muti, par viņiem kāds satraucās?

pirms gada, 2019.07.11 21:18

xxx

Tā arī rukā- melnu, melnu muti. Un paliek tikai darba prieks. Citiem nav laika žēloties- jāstrādā un jāpilda cita plāni.

pirms gada, 2019.07.11 22:22

Jelgavnieks

Sen jau Jelgavā ar sportu viss ir salaists dēlī. Sporta servisa centru derētu paauditēt.
Izskatās, ka nauda visa netiek saimnieciski izmantota un viss notiek ar Andža ziņu.

pirms gada, 2019.07.11 22:22

vairs nenākšu

Jau kādu laiku solos šeit kāju nespert, bet Grūpijs tik centīgs un avīze tik atvērta personīgajām dienasgrāmatām, ka romāni nav jāpērk un uz bibleni nav jāiet.
Tikai nesaprotu, kāpēc nevienu neinteresē mans bizness. Es arī vienmēr esmu gribējis vairāk. Kā arī paraudāt publiski. Laikam man kaut kas ir mazāk kā citiem...

pirms gada, 2019.07.11 22:48

Kārlis

Iestudēts teātris un tikai! Lai neviens racējs pat neiedomātos kur jārok!

pirms gada, 2019.07.12 08:18

Jelgavnieks

Žēl , ka visiem vienalga, kur mūsu nodokļu naudu liek savtīgi domē aizsēdējušies onkuļi.

pirms gada, 2019.07.12 12:33

Komentāri

Tradicionāli domes darbinieki centušies izpausties komentāros. Līmenis... :D

pirms gada, 2019.07.12 15:13

PVN

Bus nopietns audits Dome un Sporta centra.Kad beidzot busSporta centra barotavas -halle-kases aparati,liekas ka nauda aiziet ne tur,bet halles karalim.....

pirms gada, 2019.07.12 17:49

&&&

Shito visu bandu , mierigi var klapet ciet !ZULIKI !

pirms gada, 2019.07.12 17:59

Patiesība acīs kož

Cik daudziem pēc šī raksta atvērās acis par igati un pašu Māri. Pārcenties čalis šoreiz pamatīgi. Laikam tiešām liela sāpe, ka domes barotava viņam slēgta

pirms gada, 2019.07.12 18:25

Ultra

Labak atgriez futbola limeni jelgava, vai ari attkapies!!!!

pirms gada, 2019.07.12 18:46

Jelgavnieks

Nebūtu Igates atbalsta un vecāku maksa jauno futbolistu sagatavošanai, futbola Jelgava nabūtu.
Domes atbalsts un ieinteresetība smieklīga. Labāk atmazgāt naudu caur BJSS futbola nodalu , kas reāli ir naudas atmazgašana un izsmiekls. Nekādu redzamu rezultātu.

pirms gada, 2019.07.12 21:25

Jelgavnieks

Īsts piemers naudas izsaimniekosanai ir ZOC. Ne mākslīgā seguma laukums, ne lielais laukums neatbilst nekadiem standartiem. Nevar rīkot normālas sacensības. Kāds ir nozadzis dažus metrus, skrejceļus, apgaismojumu lielajā laukumā.
Zoc pašlaik izdzīvo no masu pasākumu rīkošanas un visu laiku arī no Fk Jelgava bērnu treniņiem.
Paldies dievam tagad bērniem ir bāze kur normāli spēlēt futbolu un trennēties.

pirms gada, 2019.07.12 21:33

fans

Nav jau pilseta sporta vadibas ir tikai naudas izsaimniekotaji-loti liels birokratiskais aparats kam citas intereses-vajs sporta vadonis reti sastopams darba balamute....

pirms gada, 2019.07.13 08:23

VIET

Sporta loti liels neefektivs birokratiskais aparats ar daudzam sporta skolam un pa virsu kaut kads centrs naudas dalitajs un mikrina braukatajs.Tapat ka skolam vajadziga optimizacija un sporta attistibas plans pilsetai

pirms gada, 2019.07.13 09:03

Sports