Futbols. Lazdiņš EČ spēlē nogāž pretinieku; Latvijas izlase zaudē 1

Latvijas futbola izlase sestdien «Skonto» stadionā 2012. gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra F grupas spēlē ar 1:2 zaudēja Izraēlai.

Vienīgos vārtus mājinieku labā ar 11 metru soda sitienu spēles 62.minūtē guva Aleksandrs Cauņa. Viesu rindās izcēlās Jossi Benajuns un Tals Ben Haims, kurš arī realizēja 11 metru soda sitienu.Latvijas izlase otro puslaiku aizvadīja krietni labāk nekā pirmo, kurā ielaida abus vārtus. Spēles izskaņā Latvijas izlasei bija vairākas labas izdevības izraut neizšķirtu, taču šoreiz tās palika neizmantotas.Tieši mājiniekiem pirmajiem bija iespēja atklāt rezultātu, taču spēles ceturtajā minūtē Artjomam Rudņevam pēc Cauņas centrējuma, nedaudz pietrūka, lai aizsniegtos līdz bumbai un to raidītu tukšos pretinieku vārtos. Izraēla drīz vien pārņēma iniciatīvu un sestajā minūtē bija tuvu pirmajiem vārtiem, taču bumba trāpīja pa Latvijas izlases vārtu stabu. Bīstamāk uzbrūkot viesi pirmos vārtus guva 19. minūtē, kad Jossi Benajuns precīzi sita vārtu stūri no 15 metriem. Savukārt puslaika izskaņā Artis Lazdiņš soda laukumā nogāza Juvalu Špunginu un Tals Ben Haims I realizēja 11 metru soda sitienu.Pēc pārtraukuma Latvijas izlase spēlēja krietni aktīvāk un bīstamāk, taču ŗezultātu samazināja pēc pretinieku individuālas kļūdas, kad savā soda laukumā ar roku nospēlēja Almogs Koens. Cauņa no 11 metru soda sitiena atzīmes bija nekļūdīgs.Visas pūles izraut neizšķirtu bija nesekmīgas, lai gan kompensācijas laikā mājinieku uz pretinieku vārtiem izdarīja pamatīgu spiedienu. Vistuvāk vārtu ghuvumam bija Ritus Krauklis, taču viņa sisto bumbu aizskāra pretinieku vārtsargs.Jau ziņots, ka Latvijas izlase spēli aizvadīja bez pieredzējušajiem Māra Verpakovska un Andreja Rubina, kuri nav optimālajā fiziskajā kondīcijā. Toties izlasē debitēja uzbrucējs Edgars Gauračs, kurš 60.minūtē laukumā devās uz maiņu.Aleksandra Starkova vadītā komanda kvalifikācijas turnīrā cieta ceturto zaudējumu sešās spēlēs un ar četriem punktiem paliek piektajā vietā grupā. Izraēla ar 13 punktiem panāca grupas līderi Horvātiju, kas gan aizvadījusi par vienu spēli mazāk.Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs otrdien, viesos Grācā pārbaudes mačā spēlējot pret Austriju, kas piektdien ar 1:2 EČ kvalifikācijas cīņā zaudēja Vācijai.EČ kvalifikācijas spēle futbolā:Latvija - Izraēla 1:2 (0:2)Vārtus guva: Aleksandrs Cauņa (62. no 11m) - Jossi Benajuns (19.), Tals Ben Haims I (43. no 11m)Latvija: Andris Vaņins, Oskars Kļava, Kaspars Gorkšs, Deniss Ivanovs, Ritus Krjauklis, Artis Lazdiņš, Aleksandrs Cauņa, Maksims Rafaļskis (Jurijs Žigajevs, 28.), Aleksejs Višņakovs (Ritvars Rugins, 71.), Andrejs Perepļotkins (Edgars Gauračs, 60.), Artjoms RudņevsIzraēla: Dudu Auate, Juvals Špungins, Tals Ben Haims I, Rami Geršons, Almogs Koens, Liors Refaelovs (Tals Ben Haims II), Tomers Hemeds, Maors Bals Buzaglo (Bebras Natčo, 69.), Dekels Keinans, Jossi Benajuns, Erans Zahavi (Ejals Golasa, 89.)