FK “Jelgava” izbraukumā cīnās neizšķirti ar Latvijas čempioniem un pašreizējiem līderiem

Latvijas futbola virslīgas vienpadsmitā kārta sākās piektdien Slokas stadionā ar turnīra līderu pašreizējo Latvijas čempionu Jūrmalas “Spartaka” un vicečempionu, pirms spēles trešo pozīciju ieņemošās “Jelgavas” komandas maču. Par spēles galveno varoni un reizē arī ”nevaroni” kļuva Mārcis Ošs, kurš guva lieliskus vārtus spēles 57. minūtē, izvirzot jelgavniekus vadībā, bet 80. minūtē tieši pēc rupjas Mārča kļūdas aizsardzībā “Spartaka” futbolistam Jevgeņijam Kozlovam izdevās izlīdzināt rezultātu – 1:1.

Interesanti, ka tagad gan M.Ošs, gan J.Kozlovs šajā virslīgas sezonā guvuši pa sešiem vārtiem, kopā ar liepājnieku Artūru Karašausku kļūstot par virslīgas rezultatīvākajiem spēlētājiem. Savukārt Valērijam Redjko tā bija 300. spēle FK “Jelgava” sastāvā.

Kamēr Jūrmalas “Spartaks” virslīgā nebija zaudējis kopš pirmās kārtas neveiksmes pret RFS (1:2) un jau septiņas spēles pēc kārtas sācis ar vienu un to pašu pamatsastāvu, “Jelgava” par tādu stabilitāti līdz šim varēja tikai sapņot, galvenokārt daudzo savainojumu dēļ. Iepriekšējo maču ar FK “Ventspils” tādēļ “Jelgavas” komandā nevarēja sākt Gints Freimanis, Gļebs Kļuškins, Alans Siņeļņikovs un vairāki citi futbolisti. Tomēr arī jelgavnieki uz maču ar “Spartaku” varēja doties labā noskaņojumā, jo 1:0 uzvara pār “Ventspili” tomēr tika gūta. Slokas stadionā pamatsastāvā bija atgriezies G.Freimanis, bet G.Kļuškins izgāja laukumā uz maiņu.

Pašā mača sākumā pārsvars bija laukuma saimniekiem, bet puslaika gaitā spēle izlīdzinājās. Kaut arī pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, spēle bija saistoša un abpusējiem vārtu momentiem bagāta.

Pēc pārtraukuma aktīvāki bija “Jelgavas” futbolisti. Stūra sitienu no labās malas izdarīja Rafaels Ledešma, zemu lidojošo bumbu līdz tālajam stabam nogādāja Ante Bakmazs, bet punktu pielika M.Ošs, triecot bumbu zem vārtu pārliktņa un panākot 1:0 “Jelgavas” labā.

Taču 80. minūtē Jūrmalas “Spartaks” panāca izlīdzinājumu. M.Ošam neizdevās pārtvert tālu piespēli, un pēc viņa kļūdas vienatnē pret Kasparu Ikstenu izrāvās Jevgeņijs Kozlovs. Sekoja sitiens starp vārtsarga kājsargiem, un rezultāts kļuva 1:1.

Pagāja vien četras minūtes, un jelgavnieki varēja atgriezties vadībā, bet G.Kļuškinam tika iztraucēts sitiens no desmit metriem. Tādējādi komandām, kas pēdējās minūtēs nekautrējās skriet uzbrukumā, uzvarētāju noskaidrot neizdevās. Pēdējā iespēja bija “Jelgavas” lietuvietim Mindaugam Grigarāvičam, tomēr jūrmalniekus glāba vārtsargs Jevgeņijs Nerugals.

FK “Jelgava” sastāvs: Kaspars Ikstens, Kevins Kaubers (Gļebs Kļuškins), Rafaels Ledešma (Oļegs Malašenoks), Andrejs Perepļotkins, Artis Jaudzems (Mindaugs Grigarāvičs), Mārcis Ošs, Ante Bakmazs, Valērijs Redjko, Dmitrijs Klimaševičs, Gints Freimanis, Maksims Rafaļskis.

Tagad jelgavniekiem ir 19, bet jūrmalniekiem – 22 punkti, un abas komandas pagaidām saglabā savas iepriekšējās pozīcijas. Pagaidām, jo vēl piektdienas vakarā un sestdien notiks arī citas virslīgas spēles.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Futbols