“Jelgavas” futbolisti atbalsta Pilsētas svētkus ar uzvaru pār “Ventspili” (papildināts ar FOTO)

Par patīkamiem mirkļiem mūsu Pilsētas svētku daudzajos pasākumos gādāja arī FK “Jelgava”, uzvarot varenos pretiniekus no FK “Ventspils” ar 1:0. Tiesa, mēs jau arī esam vareni, kā liecināja pirms spēles visus uzmundrinošās “Jelgavas” futbola himnas pirmatskaņojuma teksts.

Spēles rezultāts liecina par cīņas sīvumu. Tas arī saprotams, jo ventspilnieki allaž bijuši starp virslīgas čempionāta labākajām komandām, sešas reizes kļūstot par Latvijas čempioniem un septiņas reizes (arī šogad) izcīnot Latvijas kausu. Tā kā FK “Ventspils” neatbrauca uz Zemgales Olimpisko centru zaudēt – drīzāk jau atspēlēties par nepatīkamo zaudējumu pašreizējā čempionāta pirmajā aplī, kad savā laukumā piekāpās jelgavniekiem ar 1:2.

Mājinieki jelgavnieki maču sāka ar savu kapteini Gintu Freimani uz rezervistu soliņa, bet starta sastāvā bija atgriezušies uzreiz četri spēlētāji – Oskars Deaks (otrā spēle virslīgā), Ante Bakmazs, Artis Jaudzems un Kevins Kaubers. Mačam pieteikts bija arī Alans Siņeļņikovs. “Ventspils” šajā sezonā daudz variē ar starta sastāvu, tāpēc nebija īpašs pārsteigums, ka jau mača sākumā laukumā nāca kapteinis Vitālijs Rečickis, Ņikita Koļesovs, Simons Pauļus un Ritvars Rugins.

Spēli aktīvāk sāka mājinieki, bet pamazām tā izlīdzinājās. “Jelgava” sāka atbildēt ar pretuzbrukumiem, vienā no kuriem mača 42. minūtē “Jelgava” tika pie sānu iemetiena netālu no stūra karodziņa. To izpildīt jau tradicionāli devās “tālmetējs” Mārcis Ošs, kurš raidīja bumbu tieši vārtsarga laukumā. Bumba atsitās vispirms pret zemi, tad ieripoja vārtos – 1:0 jelgavnieku labā. Spēles protokolā kā vārtu guvējs tika ierakstīts Valērijs Redjko, lai gan nelabvēļiem šķita, ka bumba skārusi tikai “Ventspils” vārtsarga Maksima Uvarenko kāju. Tā kā futbolā, atšķirībā no hokeja, nemēdz pētīt videoatkārtojumus, domāt var dažādi, bet galvenais šoreiz bija vārtu guvums. Un visu cieņu mūsu V.Redjko, kurš aizvadīja vienu no savām labākajām spēlēm šajā sezonā un pildīja arī komandas kapteiņa funkcijas.

Tāpat visa cieņa arī “Jelgavas” vārtsargam Kasparam Ikstenam, kuram nācās atvairīt daudzus ventspilnieku sitienus, sevišķi otrajā puslaikā, kad FK “Ventspils” izmisīgi centās glābt situāciju. Jācer, ka tribīnēs sēdošais nu jau atkal Latvijas valsts izlases treneris Aleksandrs Starkovs (kura klātbūtne vien jau liecināja par spēles nozīmīgumu) ievēroja K.Ikstena (un ne tikai viņa, bet arī citu jelgavnieku) meistarību un Kaspars varēs pavirzīties augstāk par valstsvienības trešā vārtsarga statusu.

FK “Jelgava” sastāvs: Kaspars Ikstens, Oskars Deaks (Ivo Minkevičs), Mārcis Ošs, Valērijs Redjko, Ante Bakmazs, Andrejs Perepļoktins, Dmitrijs Klimaševičs, Kevins Kaubers (Mindaugs Grigarāvičs), Maksims Rafaļskis, Artis Jaudzems (Andrejs Kiriļins), Rafaels Ledešma.

Tagad jelgavnieki ar desmit spēlēs gūtajiem 18 punktiem atgriezušies līderu trijniekā, bet ventspilnieki atslīdējuši uz piekto vietu (14 punktu).


Foto: Ralfs Cimermanis

Pievieno komentāru

Futbols