Hokejs. «Zelta rudens» kauss trešo reizi «Karātam»

Ar finālmaču, kurā jelgavnieku komanda «Karāts» ar 3:1 pārspēja «Bauskas» hokejistus, noslēdzies gadskārtējais sezonas ieskaņas turnīrs «Zelta rudens». Uzvarētājs kausu ieguva jau trešo reizi.

Turnīrā piedalījās deviņas komandas, no kurām pēc cīņām katrai ar katru divās apakšgrupās izslēgšanas spēlēm kvalificējās astoņas.Ceturtdaļfinālā «Bauskas» hokejisti tikai vienreiz pārspēja «Elejas» vārtsargu, tomēr ar to uzvarai pietika. «Karāta» un «LICO» duelī lielāko spēles daļu vadības grožus turēja «LICO» hokejisti, taču «Karāts» spēja panākt izlīdzinājumu un gūt arī uzvaras vārtus (3:2). «Mītavas» un «Igates» mačā dominēja «mītavieši» (3:1), savukārt «Tērvetes» spēlē pret ««Olaini» pirmajā trešdaļā risinājās līdzīga cīņa (1:1), bet galarezultāts 7:2 tērvetnieku labā.Pusfināla pirmajā pārī «Bauskai» pret «Tērveti» pamatlaiks noslēdzās neizšķirti (2:2), bet pēcspēles metienos veiksmīgāki izrādījās baušķenieki. «Karāta» un «Mītavas» mačā sešas minūtes pirms beigām vēl bija 1:1, taču «Karāta» hokejisti paspēja gūt izšķirošos vārtus līdz ar iespēju cīnīties par zelta medaļām, kas arī tika veiksmīgi izmantota. Bet aizraujošā un vārtu gūšanas momentiem bagātā spēle par bronzu starp «Mītavas» un «Tērvetes» komandām faktiski bija vārtu vīru Ulda Eldmaņa un Normunda Zvaigznes duelis. Uzvarēja N.Zvaigzne, jo vienīgo reizi ripa tika U.Eldmaņa sargātajos tērvetnieku vārtos, atnesot uzvaru «Mītavai» Rezultatīvākā spēlētāja balvu nopelnīja Vladimirs Parhomenko («Tērvete»), labākā vārtsarga titulu –  N.Zvaigzne, kas turnīra gaitā sargāja arī «Bauskas» vārtus. Par labāko aizsargu atzīts Viesturs Cimermanis («Karāts»), labākais uzbrucējs – Ģirts Vasiļjevs («Mītava»).Aizvadītas arī pirmās trīs spēles Zemgales Amatieru hokeja līgas (ZAHL) veterānu čempionātā, kur piedalās astoņas komandas. «Mītava» ar 4:1 pārspējusi «Ledusvīrus», «Ozolnieki» izcīnījuši 3:2 uzvaru pār «Karātu» (pēcspēles metienos 1:0, Dainis Liepiņš), «Zemgale» ar 3:4 piekāpusies «Lielupei». Turpinājumā vēl iesaistīsies jelgavnieku «Bokova» un «VIANOR» no Rīgas. Savukārt šīs nedēļas nogalē startēs  ZAHL atklātais čempionāts, kuram jau pieteikušās 18 komandas, un spēles norisināsies divās apakšgrupās.