“Jelgava/BJSS” dāmas pieveica “Saldu” un gatavojas Četru finālam

“Douglas” Baltijas Basketbola līgas regulāro čempionātu ar uzvaru noslēgušas “Jelgava/BJSS” basketbolistes, kas 12.februārī Zemgales olimpiskajā centrā ar 61:47 apspēlēja BK “Saldus/Sporta skola” vienību. Jelgavas basketbolistes iekļuvušas līgas Starptautiskās divīzijas Četru finālā, jeb “Final four”.

Viktorija Ivanova ar precīzu raidījumu atklāja spēles rezultātu un izvirzīja vadībā mājinieces. Pirmās spēles desmit minūtes aizritēja mazrezultatīvi, taču “Jelgava/BSS” spēlētājas noslēdza šo posmu sev par labu ar 12:7. Otrajā ceturtdaļā mūsu pieredzējušās basketbolistes teicami darbojās uzbrukumā un guva 22 punktus, turklāt viešņas noturot pie 17 punktu robežas un panākot jau 34:23.

Diāna Dude ar tālmetienu atklāja spēles trešo ceturtdaļu. Trenera Harija Zelča vadītā vienība šajā spēles nogrieznī spēja palielināt savu pārsvaru vēl par sešiem punktiem. Mača noslēdzošā ceturtdaļa izvērtās gana mazrezultatīva, kas par labu kalpoja Jelgavas basketbolistēm. Ceturtdaļa noslēdzās ar 8:13, par labu Saldus spēlētājām, taču uzvaru spēlē ar 61:47 svinēja jelgavnieces.

Viktorija Ivanova un Laura Zambrāne bija rezultatīvākās spēlētājas Jelgavas komandas rindās ar desmit gūtajiem punktiem. Alise Karslone sakrāja astoņus punktus un izcīnīja deviņas bumbas zem groziem, bet Diāna Dude pievienojās ar 7+6.

Līdz ar izcīnīto septīto uzvaru 12 spēlēs “Jelgava/BJSS” komanda “Douglas” Baltijas Basketbola līgas Starptautiskajā dīvīzijā finišēja ceturtajā vietā un nonāca Četru fināla turnīrā, kur būs jātiekas ar BJBS “Rīga/Juniores” (1.vieta). Otrā pārī “TTT Juniores” tiksies ar  “Daugavpils Universitāti”. Lai arī šobrīd mūsu komandas turnīra tabulā atrodas otrajā vietā, sezonas pēdējā spēle 15.februārī starp “TTT Juniorēm” un igauņu “G4S Noorteliiga” ieviesīs korekcijas un neskatoties uz spēles iznākumu, jelgavnieces ieņems 4.vietu.

Starptautiskajā grupā sešas Latvijas un viena Igaunijas komanda izspēlēja divus apļus, pēc kuriem četras  labākās Četru finālā turnīrā noskaidros Starptautiskās grupas uzvarētājas.

Pēc Latvijas – Lietuvas – Igaunijas sieviešu līgas čempionāta beigām martā un aprīlī Latvijas komandas izspēlēs Latvijas Sieviešu basketbola līgas čempionātu. Paredzēts viens aplis pēc kura divas labākās komandas kvalificēsies Četru finālam turnīram, bet četras nākamās divu spēļu sērijās (3.-6., 4.-5.) noskaidros vēl divas finālturnīra dalībnieces. Latvijas čempiones pirmo reizi noskaidros Četru fināla turnīrā, kas notiks aprīļa beigās.