Jelgavā slēpot iespējams Mātera ielas stadionā un Būriņu mežā

Sadarbībā ar skrējēju Salvi Brasavu stadionā pie Jelgavas sporta halles Mātera ielā izveidots apmēram 330 metrus garš slēpošanas aplis, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Pa noblietēto apli slēpotāji aicināti slēpot slidsolī, savukārt klasiskās slēpošanas tehnikas piekritēji aicināti izmantot līdzās aplim iebrauktās sliedes. Jāpiebilst, ka stadions rīta un vakara stundās ir izgaismots – apgaismojums no rīta tiek ieslēgts pulksten 5, vakarā izslēgts pulksten 21. 

Entuziasti slēpošanas trasi izveidojuši arī Būriņu mežā. "Ja noslēpo prom un atpakaļ, sanāks 6-7 kilometri," norāda orientieriste Māra Bolšteina, kura kopā ar domubiedriem Būriņu mežā slēpju trasi cenšas izveidot katru ziemu, ja vien ir sniegs. 

Kā atrast trasi? No Svētes palienes pļavu laipām pa ceļu līdz "Kalna Būriņiem" (pretim mājai iespējams atstāt automašīnu), pa gājēju taciņu pāri dzelzceļa sliedēm un slēpju sliedes sāksies uzreiz pa labi gar dzelzceļu. "Netālu no slēpošanas trases galapunkta, kādus 300 metrus tālāk, atrodas dižpriedes, ko iesaku apskatīt," stāsta M.Bolšteina. Viņa papildina: kad sasals zeme, entuziasti plāno slēpju trasi izveidot arī pa Būriņu meža takām. 

Lai slēpošanas aplis un sliedes netiktu bojātas, iedzīvotāji aicināti pa tām pārvietoties tikai ar slēpēm, nevis staigāt, skriet. 

 

Foto: Sporta servisa centrs 

Pievieno komentāru

Sports