Jelgavas basketbolisti uguņo «melnajā» piektdienā

«Jelgava/BJSS» basketbola komanda piektdien, 13.janvārī Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas (LBL–2) čempionāta spēlē Jelgavas sporta hallē demonstrēja pārliecinošu sniegumu un ar graujošu 113:72 pārsvaru sakāva Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentus. Jelgavnieki spēlē realizēja 15 tālmetienus, uzrādot augstu – 45% precizitāti no tālās distances.

Viesu komanda spēli iesāka gaužām nepārliecinoši un ilgi nespēja gūt grozu, ko izmantoja mājieki un ātri panāca solīdu pārsvaru, pirmo ceturtdaļu noslēdzot savā labā ar 24:7. Arī otrajā ceturksnī laukumā turpināja dominēt jelgavnieki turpinot palielināt savu pārsvaru, kas pēc 20 nospēlētām minūtēm bija sasniedzis jau 24 punktu atzīmi.

Otrajā puslaikā «Jelgava/BJSS» galvenais treneris Varis Krūmiņš neatļāvās vaļības un laukumā regulāri turēja komandas līderus, taču dodot iespēju arī jaunajiem. Trešo ceturksni jelgavnieki uzvarēja ar 31:18 un pēdējās ceturtdaļas vienīgā intriga bija, vai mājinieki spēs savākt 100 punktus. Tas izdevās vairāk, nekā pārliecinoši, jo visi, kas iesaistījās spēlē deva savu artavu un aizvadīja teicamu spēli. Ceturtā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 31:27 un visa spēle ar 113:72.

Uzvarētāju sastāvā centra uzbrucējs Rolands Elsknis regulāri tika apgādāts ar labām piespēlēm, ko basketbolists izmantoja un sakrāja 23 punktus, kļūstot par jelgavnieku rezultatīvāko spēlētāju. Savukārt Andris Justovičs, kurš spēlē iesaistījās no rezevistu soliņa un nospēlēja nepilnas 23 minūtēs, atzīmējās ar 19 punktiem, bet komandas kapteiņa Edgara Krūmiņa kontā «double-double», jeb 16 punkti un 10 atlecošās bumbas. Izcelt var «Jelgava/BJSS» saspēles vadītāja Gata Justoviča sniegumu, kurš rezultatīvi asistēja 11 reizes, kā arī 1999.gadā dzimušo Maksimu Husko, kurš nepilnās 14 minūtēs spēja gūt 12 punktus un atdot divas rezultatīvas piespēles.

Pēc izcīnītās uzvaras «Jelgava/BJSS» vienība LBL–2 pirmajā finālgrupā ar astoņām uzvarām un četriem zaudējumiem ieņem 4.vietu un saglabā labas izredzes ieņem ērtu pozīciju pirms izslēgšanas spēlēm.

Jelgavas basketbolistiem nākamā spēle paredzēta 18.janvārī, kad izbraukumā būs jākrusto šķēpi ar «Ohre/Kumho Tyre–2» komandu, kas patlaban ar ar piecām uzvarām un pieciem zaudējumiem ieņem 7.vietu. Spēles sākums pulksten 19.45.