Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada Sporta centrs pakāpeniski atsāk darbu

Jelgavas novada Sporta centrs šonedēļ klātienē atsācis darbu, nodrošinot dažādas sporta aktivitātes un klātienes nodarbības profesionālās ievirzes un sporta skolas grupām, protams, ievērojot noteiktos ierobežojumus, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Arī trenažieru zāles būs atvērtas, taču būtiski ir ņemt vērā nosacījumu, ka uz vēlamo laiku savām plānotajām sporta aktivitātēm ir jāpiesakās, rezervējot konkrēto laiku un piesakoties sporta zāles atbildīgajam speciālistam. Tā kā novadā trenažieru zāles nav tik plašas, lai tajās spētu nodrošināt distanci un nepieciešamos drošības pasākumus, treniņā nevarēs uzturēties vairāķ par vienu/diviem cilvēkiem.

Arī attiecībā uz nodarbībām – lai arī nodarbībās atļauts pulcēt ne vairāk kā 25 cilvēkus, iekštelpu grupas treniņos tiks ielaisti līdz 15 cilvēkiem, nodrošinot divu metru distanci vienam no otra. Sportistiem jārēķinās, ka pēc katras personas vai noteikta skaita grupas darbošanās telpas tiks vēdinātas, dezinficēti trenažieri un sporta aprīkojums. Tāpēc tas prasīs zināmu laiku, pārtraukumus. Būtisks nosacījums ir arī attiecībā uz komandu vai grupu nodarbībām, ka tās drīkst notikt vien sertificēta trenera klātbūtnē. Līdz ar to tiek izslēgta iespēja, ka novada sporta zālēs pagaidām varētu atjaunoties sporta interesentu līdzšinējās interešu nodarbības, kādas tās bija pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas.  

Sportot klātienē nodarbībās ir noilgojušies daudzi, taču jāmin, ka šobrīd āra sporta laukumos un sportam paredzētajās iekštelpās priekšroka ir sporta skolas izglītojamo treniņiem. Visas aktivitātes, kas nav saistītas ar sporta skolas nodarbībām, vēlams iepriekš saskaņot ar attiecīgā pagasta sporta organizatoru vai skolas administrāciju.  Savukārt no 1. jūnija plānots atsākt ar veselības veicināšanas projektu saistītās aktivitātes.

Lai gan Ministru kabinets 2020. gada 7. maijā lēma pagarināt ārkārtējo situāciju Latvijā līdz 9. jūnijam, vienlaikus tika atbalstīta vairāku līdz šim ierobežojošo pasākumu atvieglošana attiecībā uz sporta aktivitātēm, un tas ļāvis arī Jelgavas novada Sporta centram atsākt nodarbības.

Ir atļauts rīkot bezkontakta sporta treniņus gan iekštelpās, gan ārā. Taču nodarbībās drīkst pulcēties ne vairāk kā 25 cilvēki (ieskaitot treniņa vadītāju), ievērojot citam no cita divu metru distanci. Sporta treniņš iekštelpās nedrīkst būt ilgāks par trim stundām, ierēķinot laiku, kad atrodas dušā, ģērbtuvēs vai blakus nodarbēs. Ārtelpās laika ierobežojuma nav, tāpēc entuziasti, kas netiek iekštelpās, droši var nodoties sporta aktivitātēm tuvākajos sporta laukumos novadā.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

 

Pievieno komentāru

Sports