Jelgavniece palīdz Latvijas izlasei ielauzties pasaules desmitniekā 2

Jelgavas basketboliste Janeta Rozentāle jūlija beigās Itālijā pārstāvēja Latvijas U19 sieviešu izlasi, kas itin sekmīgi aizvadījusi pasaules čempionātu, noslēdzot to 10.vietā. Jelgavniece aizvadītajā turnīrā bija viena no galvenajām figūrām laukumā un demonstrēja solīdu sniegumu.

Grupu turnīrā Latvijas izlase, kuru vadīja basketbola speciālists Ainārs Čukste, tikās ar Francijas, Korejas un Kanādas vienaudzēm. Pirmajā duelī latvietes piekāpās Francijas basketbolistēm ar 60:69. Janetas kontā 32 nospēlētajās minūtēs astoņi punkti un astoņas atlecošās bumbas. Uzvarā pār Korejas vienaudzēm (69:61) uzbrucēja izcēlās ar četriem punktiem, trīs rezultatīvām piespēlēm un 13 atlecošajām bumbām, savukārt grupu turnīra trešajā spēlē pret Kanādu J.Rozentāle sakrāja 5+8. Latvijas U19 izlase ar bilanci 1 -2 astotdaļfinālā pretim ieguva Austrālijas vienību.

Sīvā cīņa latvietes, tomēr piekāpās austrālietēm ar 56:61 un kļuva skaidrs, mūsu basketbolistes turpinās cīņu par 9.vietu, neiekļūstot astoņu labāko komandu pulkā. Zaudētajā astotdaļfināla spēlē 186 centimetrus garā Jelgavas BJSS audzēkne izcēlās ar 12 punktiem un septiņām atlecošajām bumbām.

Cīņā par 9. līdz 16.vietu latvietes pirmajā duelī ar 60:46 sakāva eksotiskās Mali basketbolistes. Janeta Rozentāle šajā spēlē realizēja pilnīgi visus izpildītos metienus, sakrājot deviņus punktus, deviņas bumbas zem groziem un trīs rezultatīvas piespēles.

Sacensību turpinājumā, cīņā par 9. līdz 12.vietu Latvijas U19 vienība ar 84:66 sakāva meksikānietes un bija skaidrs, ka latvietēm būs iespēja sasniegt 9.vietu pasaules čempionātā. Jelgavniece uzvarā sakrāja 12+5.

Pasaules čempionāta noslēdzošajā spēlē latviešu zeltenes ar 61:75 bija spiestas atzīt Ungārijas vienaudžu pārākumu. Arī šajā spēlē jelgavniece sakrāja solīdu statistiku 12+9.

Kopumā Latvijas U19 izlase pasaules čempionātā izcīnīja trīs uzvaras un piedzīvoja četrus zaudējumus, noslēdzot sacensības 10.vietā. Par čempionāta uzvarētājām kļuva Krievijas basketbolistes, kas finālā ar 86:82 pieveica ASV, savukārt bronzas medaļas ieguva kanādietes.

Jelgavas talantīgākā basketboliste pasaules čempionātā septiņos mačos caurmērā laukumā pavadīja 28.6 minūtēs, kuru laikā vidēji guva 8.9 punktus un izcīnīja 8.4 atlecošās bumbas, ierindojoties 9.vietā visā turnīrā starp labākajām atlecošo bumbu cīnītājām.

Latvijas izlases basketboliste savas karjeras laikā pārstāvējusi savas valsts krāsas 2015.gadā - U16 Eiropas čempionātā, 2016.gadā - U17 pasaules čempionātā un U18 Eiropas čempionātā. Zināms, ka 1999.gadā dzimusī jelgavniece palīdzēs Latvijas U18 izlasei arī šajā vasarā.  

Foto: fiba.com

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Inta

Super...man liels prieks par šo talantīgo meiteni, bet noteikti arī domei vajadzētu sumināt pie sportistu godināšanas

pirms 4 gadiem, 2017.07.31 22:25

Sports