Jelgavnieki LBL-3 čempionātā izcīna nozīmīgu uzvaru

Svarīgu panākumu guvuši “Jelgava/BJSS” basketbolisti, kas 25.februārī Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijas čempionātā savā laukumā ar 83:74 pieveica BJBS “Rīga/Jugla”, tādējādi nonākot līgas Rietumu divīzijas izslēgšanas spēļu zonā.

Spēles pirmo ceturtdaļu veiksmīgāk aizvadīja rīdzinieki, kas vienu brīdi atradās vadībā ar 11 punktiem, tomēr ceturtdaļai tuvojoties noslēgumam mājinieki rezultāta starpību samazināja un izvirzījās vadībā ar 17:15. Otrā ceturtdaļa aizritēja pavisam līdzīgā cīņā un puslaiks noslēdzās ar “Jelgava/BJSS” minimālu pārsvaru – 31:30.

Trešajā ceturtdaļā un otrajā puslaikā kopumā komandas sāka spēlēt rezultatīvāk un laukumā dominēja uzbrukums. Jelgavas basketbolisti trešo ceturtdaļu noslēdza sev par labu ar 21:18, bet pamatlaika pēdējās desmit minūtēs bija pārāki ar 31:26, maču noslēdzot ar uzvaru – 83:74.

Rimants Enģelis nospēlēto 40 minūšu laikā sakrāja 31 punktu un astoņas atlēkušās bumbas. Emīls Stepiņš pievienojās ar 18 punktiem un 11 bumbām zem groziem, bet Toma Trukšņa kontā 15 punkti, 11 atlēkušas bumbas un astoņi izprovocēti pārkāpumi.

Pēc izcīnītās septītās uzvaras trenera Jāņa Vītola vadītā komanda ielauzusies LBL-3 Rietumu zonas labāko astoņu komandu pulkā. Vietu augstāk atrodas BJBS “Rīga/Pārdaugava”, kas vairs nav sasniedzami, bet vietu zemāk tikko pieveiktā “Rīga/Jugla”. Jelgavniekiem regulārajā čempionātā atlikusi viena spēle pret Rīgas “East-Ball”, bet tiešajiem konkurentiem uz 8.pozīciju turnīra tabulā “Rīga/Jugla” vēl divi mači. Pie sliktākā scenārija, ja mūsu basketbolisti piedzīvo zaudējumu, vēl ir jāsagaida rīdzinieku spēļu iznākumi. “Juglas” spēlētājiem mači sagaidāmi pret komandām, kad turnīra tabulā ieņem 4. un 6.vietu. Ja piepildās scenārijs, kurā mūsu konkurenti piedzīvo zaudējumus abus mačos, play-off kārtā nonāks tieši “Jelgava/BJSS” komanda.

Regulārā čempionāta pēdējo spēli Jelgavas jaunie basketbolisti aizvadīs 3.martā savā laukumā pret “East-Ball”.