Karatists Kalvis Kalniņš kļūst par Eiropas čempionu

Jelgavnieks Kalvis Kalniņš šodien Turcijā izcīnījis Eiropas 52. karatē čempionāta zelta medaļu, finālā pārspējot Serbijas sportistu Marko Antiču.

Kā jau ziņots, 60 kilogramu svara kategorijā pasaules ranga 12. numurs K.Kalniņš pirmajā cīņā uzvarēja gruzīnu Dāvidu Tkebučavu, otrajā – sāncensi no Itālijas Andželo Kresčenco, ceturtdaļfinālā pieveica krievu Jevgēņiju Plahutinu (2:1), pusfinālā – mājinieku Eraju Šamdanu (2:1). Finālcīņā, kur K.Kalniņa pretinieks bija M.Antičs no Serbijas, – 1:0 Latvijas karatista labā. «Kalvis četru minūšu ilgo cīņu aizvadīja stabili, bet uzvarai izšķirošo punktu guva tās otrajā pusē,» pastāsta sportista tētis Druvis Kalniņš, kas duelim sekojis internetā. Viņš arī atklāj, ka ar Kalvis un Marko uz tatami tikušies ne reizi vien un sportiskajā karjerā faktiski «kopā izauguši».

Latvijas Olimpiskās vienības stipendiāta K.Kalniņa kontā nu ir pilns Eiropas čempionāta medaļu komplekts – 2012. gadā izcīnīts sudrabs, 2013. gadā bronza. 2017. gadā, jau ar skatu uz 2020. gada Tokijas olimpiādi, kuras programmā pirmoreiz iekļauts karatē, – zelts.


Pievieno komentāru

Sports