Kaspars Kambala atvadās no basketbola ar 20 gūtajiem punktiem

Pēc astoņu mēnešu pārtraukuma profesionālā basketbola spēlē laukumā atgriezās jelgavnieks Kaspars Kambala, lai 40 gadu vecumā aizvadītu savu atvadu spēli un noslēgtu karjeru. 23.janvārī pārpildītajā Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta zālē Kambala "Betsafe/Jūrmala" sastāvā "Olybet" Latvijas-Igaunijas basketbola spēlē pret Igaunijas flagmani "Kalev/Cramo" sakrāja 20 punktus.

"Nebiju spēlējis astoņus mēnešus, taču nejutos ierūsējis. Galvenais bija noķert to “fīlingu”, ka pēdējo reizi esmu uzspēlējis. Fiziski nebija grūti, jo divreiz dienā trenējos boksā, tikai vajadzēja noķert ritmu," pēc spēles portālam Sportacentrs.com stāsta sportists.

Kaspars spēlē iesaistījās pirmās ceturtdaļas vidū, kad pie pirmās iespējas uzbruka grozam, taču nesekmīgi. Arī nākamie divi mēģinājumi iesprūda pretinieku aizsardzībā, taču noķerdams spēles ritmu 206 centimetrus garais centra uzbrucējs tika pie pirmajiem diviem soda metieniem un tos abus realizēja.

Kopumā K.Kambala laukumā pavadīja nepilnas 20 minūtes, kuru laikā guva 20 punktus, demonstrējot savu dominanci uzbrukumā arī mūsdienu ātrajā basketbolā. Uzbrucēja kontā arī sešas atlecošās bumbas, trīs kļūdas, viena pārtverta bumba, viens bloķēts metiens un seši izprovocēti pārkāpumi.

Vienā no spēles epizodēm pretinieku amerikāņu centra spēlētājs vārdu pārmaiņā mēģināja izprovocēt jelgavnieku. Arī skatītāji sacēla pamatīgu vētru tribīnēs, taču K.Kambala tikai pasmaidīja un turpināja spēli, jo bija solījies, ka šoreiz viņš spēlēs basketbolu, nevis kausies uz laukuma.

Savukārt cits jelgavnieks Kristaps Pļavnieks jūrmalnieku rindās laukumā pavadīja 30 minūtes, guva astoņus punktus un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles, tomēr ar to nepietika, lai gūtu panākumu. "Kalev/Cramo" uzvarēja maču ar 78:66.

Pēdējos gados K.Kambala spēlēja Turcijas otrajā līgā un Ziemeļkipras čempionātā, bet pēdējo reizi viņš Latvijā spēlēja 2014./15.gada sezonas sākumā, kad pārstāvēja "Barons"/LDz.

K.Kambala Latvijas izlases rindās piedalījās trijos Eiropas čempionātos - 2001., 2003. un 2009.gadā. Sportiski visspilgtākais bija 2001.gadā, kad centrs bija neapstrīdams valstsvienības līderis, palīdzot komandai sensacionāli uzvarēt Lietuvu un izcīnīt astoto vietu. Viņš arī bija viens no redzamākajiem personāžiem 2009.gadā, kad izlases starts kontinenta meistarsacīkstēs tika apvīts ar skandāliem, pēc kuriem vairāki spēlētāji, tostarp K.Kambala, saņēma diskvalifikācijas. Valstsvienībā viņš 44 spēlēs caurmērā iemeta 17,1 punktu.

Savas basketbola karjeras gaitas Kaspars Kambala uzsāka Jelgavas BJSS, trenējoties pie Alvila Eglīša.