Krūmiņš un Seņkāns augstas raudzes 3x3 turnīros izcīna sudrabu

Ļoti veiksmīgi 3x3 basketbola turnīri izdevušies latviešu basketbolistiem. Jelgavnieks Edgars Krūmiņš ar ierasto brigādi Pasaules kausa izcīņā Amsterdamā izcīnīja sudraba medaļas un ceļazīmi uz olimpisko kvalifikācijas turnīru, savukārt BK "Jelgava" uzbrucējs Armands Seņkāns ar partneriem Eiropas spēlēs Minksā 3X3 turnīrā arī kāra kaklā sudraba godalgas.

Amsterdamā notikušajā turnīrā Latvija (E.Krūmiņš, Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis un Agnis Čavars) grupā svinēja trīs uzvaras četrās spēlēs, piekāpjoties vēlākajai bronzas ieguvējai Polijai, kurai pērn Pasaules kausā zaudēja ceturtdaļfinālā. Pēc tam ceturtdaļfinālā tika sagrauta Ukraina, bet pusfinālā pārsteidzoši pārliecinoši tika sakauta pasaules spēcīgākā izlase Serbija. Turnīra noslēgumā finālā Latvija ar 14:18 zaudēja ASV, kuras rindās spēlēja trīs Nacionālajā Basketbola Asociācijā (NBA) draftēti basketbolisti.

"Turnīra sākums izdevās gana slikts, bet ar katru dienu kļuva labāk un demonstrējām pārliecinošāku sniegumu. Pirms finālā laikam pārāk daudz emociju atstājām spēlē pret serbiem, kā arī mačā pret amerikāņiem nespējām realizēt tos metienus, kurus vajadzēja realizēt. Tomēr patiess prieks par paveikto, turklāt pārrakstot kārtējo reizi vēsturi," saka E. Krūmiņš, kurš Amsterdamā triumfēja tālmetienu konkursā.

2020. gadā 3x3 basketbols debitēs Tokijas olimpiskajās spēlēs. Trīs izlases kvalificēsies pēc Nāciju ranga, kurā Latvija pašlaik ir septītā, bet vēl trīs ceļazīmes nākamgad pavasarī tiks sadalītas olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā. Uz to latvieši pagājušajā nedēļas nogalē oficiāli izcīnīja ceļazīmi. 

Tikmēr Latvijas 3x3 basketbolisti Armands Seņkāns (BK "Jelgava"), Armands Ginters, Mārtiņš Šteinbergs un Roberts Pāže pirmdien Minskā izcīnīja sudraba medaļu otrajās Eiropas spēlēs, dodot mūsu valstij jau piekto godalgu šajās sacensībās.

Finālā Latvijas pretiniece bija Krievija, kurai tika zaudēts ar 14:21. Kaut trešajā minūtē Šteinbergs ar soda metienu panāca izlīdzinājumu 2:2, uzreiz pēc tam krievi atguva vadību un samērā drošu pārsvaru noturēja līdz dueļa beigām, svinot uzvaru. Pusi no Latvijas izlases punktiem šajā mačā sameta Šteinbergs.

Foto: jelgava.lv un fiba.basketball/3x3.com

 

Pievieno komentāru

Sports