Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liene ir lepna būt jelgavniece

Pēc jelgavnieka Edgara Krūmiņa pārstāvētās Latvijas 3x3 vīriešu basketbola komandas lauriem FIBA pasaules tūrēs jau pamatoti turam īkšķus par tās nokļūšanu līdz Tokijai, tikmēr Latvijas 3x3 sieviešu basketbola izlases izcīnītās bronzas medaļas pērn septembra sākumā FIBA  Eiropas čempionātā Debrecenā pat zinošākajiem spēles līdzjutējiem bija patīkams pārsteigums. Un jo patīkamāks jelgavniekiem, tāpēc ka šā panākuma kaldināšanā piedalījās Jelgavas basketbola audzēkne – Liene Stalidzāne. Pasākumā “Jelgavas sporta laureāts 2019” abi 3x3 basketbolisti tika sumināti kā Gada sportisti olimpiskajos sporta veidos. 

Vai biji pārsteigta, saņemot apbalvojumu, un ko tas tev nozīmē? – jautāju Lienei jau e-pastā, jo dažas dienas pēc sarīkojuma viņa atgriezusies savā studiju vietā Kanādā. 
Zināju, ka šis sasniegums ir atzinuma vērts, taču tas pavisam noteikti bija pārsteigums. Protams, apbalvojumu saņemt vienmēr ir patīkami, bet jo īpaši tad, ja novērtējums nācis no manas pilsētas, kurā esmu dzimusi un augusi. 

Sieviešu 3x3 basketbols Latvijā nav vēl tik populārs. Kā tu nonāci līdz tam, ka pārstāvēji valsts izlasi?
3x3 basketbolā jau esmu vairākus gadus. Pirms trīs gadiem saņēmu uzaicinājumu pievienoties Latvijas izlasei, lai palīdzētu kvalificēties Eiropas čempionātam. Kopš tā brīža katru gadu esmu bijusi komandas sastāvā.

Kad varētu būt nākamais izlases iznāciens?
Pašlaik menedžeris visu plāno, tādēļ precīzus startus nevarēšu nosaukt. Protams, viens no mērķiem ir Eiropas čempionātā pierādīt, ka mūsu medaļa nebija tikai tāda “sagadīšanās’’.  

Basketbola pamatus apguvi Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā. Kā tu atminies šo laiku?
Atceros ar pozitīvām emocijām. Pirmkārt, liels paldies manai pirmajai trenerītei Gundegai Vaščenko par viņas ieguldīto darbu un laiku manā izaugsmē. Otrkārt, spēlējot basketbolu Jelgavā, ieguvu vienus no joprojām tuvākajiem draugiem, ar kuriem vēl šodien atceramies visas sadarītās blēņas un jautros izbraukumus, kopīgos piedzīvojumus. 


Visu interviju varat izlasīt 9.janvāra “Zemgales Ziņās”

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Sports