Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Miezītes bibliotēka aicina uz simultānseansu ar Latvijas čempionu dambretē Vladislavu Vesperi

Miezītes bibliotēkā, Jelgavā, Dobeles šosejā 100a, sestdien, 11. janvārī pulksten 13 notiks simultānseanss ar vairākkārtējo Latvijas čempionu dambretē un pasaules čempionāta turnīra dalībnieku, jelgavnieku Vladislavu Vesperi, informē Jelgavas pilsētas bibliotēkas pārstāve Maija Rubauska.

V. Vesperis ir Latvijas vīriešu čempionāta dambretē uzvarētājs 2000. gadā un 2011.gadā, kā arī daudzkārtējs Latvijas vīriešu komandu čempionāta uzvarētājs Dambretes attīstības biedrības komandas sastāvā, Prāgas starptautiskā turnīra uzvarētājs 1999. gadā, 3. vietas ieguvējs Partenē (Francija) starptautiskajā turnīrā 1997. gadā, kā arī bijis pasaules čempiona titula pretendentu turnīra dalībnieks 2002. gadā. Kopš 2002. gada viņš ir arī starptautiskais meistars dambretē.

V. Vespera ceļš pretī dambretei aizsākās jau pirmajā klasē. Vēlāk viņš vairāk aizrāvās ar airēšanu un vieglatlētiku, bet dambretei V. Vesperis nopietni pievērsās 6. klasē, kad parādījās arī pirmie panākumi - godalgotas vietas jauniešu čempionātos.  Sākotnēji viņš trenējies Ventspilī pie trenera Viktora Lasmaņa.

Raksturojot savu aizraušanos ar dambretes spēli, V. Vespers skaidro, ka dambretē, īpaši starptautiskajā dambretē, tas īpašais ir tas, ka tā ir stratēģiska spēle, kas ļauj paredzēt spēles notikumus tālu uz priekšu, un galvenais - tā ir radoša spēle, kas spēlētājam sniedz plašas radošās domāšanas un spēles rīcības variēšanas iespējas, tai skaitā, pārsteidzošus un neordinārus gājienus un risinājumus.

Simultānseanss ir sacensība, kurā viens spēlētājs ar baltajiem kauliņiem vienlaikus cīnās pret daudziem oponentiem, secīgi izdarot gājienus viņu galdiņos. Mēroties spēkiem ar vairākkārtējo Latvijas čempionu,  ir aicināti gan lieli, gan mazi. Ar galdiņiem un kauliņiem visi tiks nodrošināti, un dalība ir bez maksas. Līdzi jāņem tikai uzdrīkstēšanās un azarts.

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka

 

Pievieno komentāru

Sports