Noslēdzies zolītes gads

Šajās dienās publicēts Latvijas zolītes spēlētāju oficiālais reitings 2017. gada 1. janvārī, un ap 500 ierakstu tabulas galvgalā atrodami arī mūspuses zolmaņi. Septīto pozīciju ieņem Sergejs Pospelovs no Ozolnieku novada Ānes, 17. ierindojies jelgavnieks Arnolds Strazdiņš, 23. – Aldonis Meikstums, 83. – Jānis Rafaels, par 24 vietām līdz 137. ailei pēc decembra veiksmēm pacēlies ānenieks Aleksejs Voronkovs.

Abi pirmie un A.Voronkovs gada nogalē piedalījušies arī Latvijas čempionāta A finālā, kur iekļūšana vien jau vērtējama kā panākums. «Pirmie 15 no reitinga, pirmie 30 no B fināla, tad vēl lielmeistari un daži uzaicinātie, kopā ap 60,» A.Strazdiņš skaidro finālistu izvirzīšanas principus. S.Pospelovs šajā konkurencē atkārtoti apliecinājis savu meistarību, ierindojoties piektajā vietā.

Reitinga turnīra statuss ir arī Jelgavas kausa izcīņai, kas šogad norisinājās 11 kārtās. Kopvērtējuma galveno trofeju izcīnīja saldenieks Māris Strogonovs, otro vietu ieņēma Latvijas reitinga līderis rīdzinieks Ivars Prēdājs, bet trešo – jelgavnieks A.Meikstums (attēlā – pa kreisi).

«Jelgavas turnīros, kas notiek katra mēneša ceturtajā svētdienā, vidēji piedalījušies 26 spēlētāji. Mājinieki starp tiem esam kādi seši, pārējā pārstāvniecība visai plaša un konkurence spēcīga,» stāsta A.Strazdiņš. Atzīstami tajā iekļāvies pēdējā gada jaunpienācējs A.Voronkovs, bet pārbaudīt savus spēkus gaidīti ir arī citi nopietni spēles interesenti. Šāgada kausa izcīņas pirmais posms – 29. janvārī kafejnīcā «Pauze» Pērnavas ielā 4. Sākums pulksten 10, informācija pa tālruni 29235464.

Pievieno komentāru

Sports