Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Olimpiskajā dienā rosina uz fiziskām aktivitātēm brīvā dabā

20. septembrī Latvijā notiks tradicionālā Olimpiskā diena, kuras devīze šogad ir: "Nāc un vingrot sāc!". Tajā iesaistīsies arī Jelgava, pulksten 10 skolēnus, bērnudārzniekus, pedagogus un ikvienu jelgavnieku aicinot uz kopīgu rīta rosmi Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC). Pēc tās skolu jaunieši ZOC stadionā sacentīsies komandu stafetēs, un šajā dienā tiks sveikti Jelgavas sportisti, kuri izcīnīja godalgotas vietas Latvijas Jaunatnes olimpiādē, un viņu treneri.

Centrālā pasākuma norises vieta Jelgavā būs ZOC, taču kopīga rīta rosme un citas sportiskas aktivitātes šajā dienā notiks vairāk nekā 15 pilsētas izglītības iestādēs. Pasākuma atklāšana, paceļot Olimpiskās dienas karogu, ZOC paredzēta pulksten 10, bet pēc tam būs kopīga rīta vingrošana, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē. 

Mājaslapā www.olimpiade.lv ir ievietots video ar Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu – viens paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem, otrs – skolēniem un pieaugušajiem. Ikviens dalībnieks tos var noskatīties un rīta rosmei sagatavoties jau mājās. 

Pasākums turpināsies ar divām stafetēm Jelgavas skolu komandām, kuras sacentīsies 10x60 metru pretstafetē un 4x100 metru stafetē. Bet pulksten 16 Olimpiskajā dienā Jelgavas Sporta servisa centrs svinīgā pasākumā Jelgavas Valsts ģimnāzijā pateiksies Jelgavas sportistiem, kuri izcīnīja medaļas Latvijas Jaunatnes olimpiādē, kas notika Jelgavā jūlija sākumā, kā arī treneriem par ieguldīto darbu. 

Tāpat Jelgavas Sporta servisa centrs pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus un skolēnus aicina iesaistīties Latvijas Olimpiskās komitejas radošo darbu konkursos. Jelgavas bērnudārzu un 1.–6. klašu audzēkņi var piedalīties zīmējumu konkursā par tēmu "Latvijas Olimpiskās komandas talismans" – darbu var izpildīt jebkurā tehnikā A4 formātā. Bet skolēni no 7. līdz 12. klasei aicināti piedalīties eseju konkursā "Iedvesmas vēstule Latvijas olimpiskajai komandai" – eseja nedrīkst būt garāka par 750 vārdiem. 

Zīmējuma aizmugurē jābūt norādītam autora vārdam, uzvārdam, vecumam vai klasei, kā arī izglītības iestādes nosaukumam un kontaktinformācijai. Zīmējumus konkursam var iesniegt līdz 18. septembrim Sporta servisa centrā Uzvaras ielā 8 vai Jelgavas sporta hallē Mātera ielā 44a. Esejas līdz 18. septembrim ir jāiesūta pa e-pastu sports@sports.jelgava.lv, norādot autora vārdu, uzvārdu, klasi, izglītības iestādi un kontaktinformāciju. 

Labākais zīmējums, kuru noskaidrosim skatītāju balsojumā, un eseja tiks izvirzīta Latvijas Olimpiskās komitejas žūrijai tālākai vērtēšanai. Radošo darbu konkursa godalgoto vietu ieguvēji saņems pārsteiguma balvas, bet pārējie – pateicību par piedalīšanos. 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

Pievieno komentāru

Sports