“Prizma/IHS” sagādāja pārsteigumu, bet “Zemgale/LLU” spēja izķepuroties

“Zemgale/LLU” pēc nokļūšanas iedzinējos ar trīs vārtu deficītu spēja atspēlēties un pēcspēles soda metienos pārspēt “Prizma/IHS” ar rezultātu 6:5 (2:3; 2:1; 1:1; 0:0; 1:0) Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē, kas šovakar norisinājās Volvo sporta centra ledus hallē. Par jelgavnieku varoni kļuva uzbrucējs Kirils Tambijevs, kurš ne tikai spēlēja divās maiņās, guva 1 vārtus un izdarīja 1 rezultatīvu piespēli, bet arī sagādāja uzvaru pēcspēles soda metienos.


“Zemgale/LLU” iesāka spēli nelielā ātrumā un ar lielu skaitu kļūdu piespēlēs, izlaižot ripas kontroli no savām rokām. Acīmredzami, hokejistiem bija sakrājies nogurums pēc pirmās spēļu nedēļas, kurā komandai nācās spēlēt arī nepilnu sastāvu. Pie tam dienu pirms spēles klubs pārtrauca sadarbību ar uzbrucēju Ivanu Ribčiku. “Prizma/IHS” spēlētāji nekavējoties izmantoja viņiem doto iespēju, un pirmās septiņās spēles minūtēs izvirzījās vadībā ar rezultātu 3:0. Ņikita Kuprijanovs ar metienu no kreisās laukuma malas atklājas spēles rezultātu. Divas minūtes vēlāk Boriss Bessmertnijs ieraidīja otro ripu, bet spēles astotās minūtes sākumā pārsteigumu pastiprināja Valtera Apfelbauma gūtie vārti.


Pēc graujoša spēles sākuma jelgavnieku galvenais treneris Artis Ābols nomainīja vārtsargu Rihardu Cimermani pret Mariusu Bajarunu-Galēju, kuram šī iespēja dāvāja garāko spēles laiku šajā sezonā. “Zemgale/LLU” hokejisti sapratuši, ka situācija kļūst nekontrolējama un sāka spēlēt vienkāršāk, lieki nesarežģījot spēli. Taktikas izmaiņa atgrieza viņiem ripas kontroli. Komandas pirmā maiņa uzņēmās līdera lomu, un pirmās trešdaļas 10. minūtē uzbrucējs Kirils Tambijevs guva pirmos vārtus jelgavnieku labā, bet divas minūtes vēlāk Roberts Jekimovs samazināja atpalikšanu līdz minimumam – 2:3.


Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” turpināja vienkāršu spēles ritmu un pārsvarā kontrolēja tikšanās gaitas norisi. Trešdaļas sākumā jelgavniekiem bija divas iespējas spēlēt vairākumā, bet abās netika realizēta iespēja izlīdzināt spēles rezultātu. Savukārt “Prizma/IHS” trešdaļas 12. minūtē sagādāja kārtējo pārsteigumu. Ripa neveiksmīgi atlēca no aizvārtes uz vārtu priekšu un ceturtos vārtus laukuma saimnieku labā guva Boriss Besmertnijs – 2:4. Rīdzinieku prieki bija īsi, jo jau pēc 30 sekundēm vārtus guva “Zemgale/LLU” uzbrucējs Roberts Jekimovs, bet vēl pēc 44 sekundēm rezultātu izlīdzināja Ričards Bernhards – 4:4.


Trešās trešdaļas sākumā “Prizma/IHS” pārgāja spēlē aizsardzībā, nomainot arī vārtsargu Rihardu Norvaišu pret Reini Petkus. Tas palīdzēja rīdziniekiem noturēties līdz pirmajam mazākumam, kurā “Zemgale/LLU” vadībā izvirzīja aizsargs Patriks Ozols – 5:4. Diemžēl jelgavnieki zaudēja koncentrāciju, kas jau pēc trim minūtēm ļāva “Prizma/IHS” uzbrucējam Kristapam Riekstiņam atjaunot spēles intrigu – 5:5.


Līdz spēles beigām neviena no komandām vārtus gūt nespēja, kā, arī nespēja to izdarīt arī papildlaikā. Spēles iznākumu komandas noskaidroja pēcspēles metienos. “Zemgale/LLU” vārtos atkal stājās Rihards Cimermanis, un skatītājus varēja priecēt “saldais ēdiens” - divu bijušo komandas biedru Cimermaņa un Petkus duelis vārtu aizstāvēšanā.


Pirmos trīs metienos vārtsargus spēja pārspēt pa vienai reizei – Rustams Begovs (Zemgale/LLU) un Kristaps Riekstiņš (Prizma/IHS). Ceturtajā sērijā Begovs un Riekstiņš vārtus neguva, bet uzvaras vārtus jelgavnieku labā piektā sērijā guva Kirils Tambijevs – 6:5.


“Zemgale/LLU” pēc uzvaras joprojām ieņem ceturto vietu Optibet hokeja līgas turnīra tabulā un sestdien, jau savās mājās, trešo reizi šajā sezonā tiksies ar “Prizma/IHS” hokejistiem. Jelgavniekiem būs trīs dienas, lai atjaunotu savus spēkus, kā arī laiks piestrādāt pie kļūdu labojumiem.


Vārtu guvēji

Prizma/IHS”: 00:48 Ņikita Kuprijanovs (Rihards Dombrovskis); 02:37 Boriss Bessmertnijs (Kārlis Tiltiņš); 07:12 Valters Apfelbaums (Kristers Bormanis); 31:26 Boriss Bessmertnijs (Jēkabs Siliņš); 49:30 Kristaps Riekstiņš (Armands Bērziņš, Ričards Puriņš).

Zemgale/LLU”: 09:52 Kirils Tambijevs (Ēriks Ševčenko); 11:45 Roberts Jekimovs (Iļja Grekovs, Kirils Tambijevs); 32:48 Ričards Bernhards (Artūrs Homjakovs, Aleksandrs Visockis); 46:56 Patriks Ozols (Artūrs Homjakovs, Aleksandrs Visockis); PSM Kirils Tambijevs.


Turnīra tabula

Vieta

Komanda

Spēles

Punkti

1

Olimp/Venta 2002

15

27

2

Liepāja

15

19

3

Mogo/LSPA

14

17

4

Zemgale/LLU

10

14

5

Prizma/IHS

16

10

6

HS Rīga

9

6

7

Dinaburga

11

4


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Sports