Raitis Sinkevičs debitēs profesionālajā ringā

Sestdien viesnīcā „Lielupe” Jūrmalā, kur norisināsies cīņu šovs “LNK Boxing Night 4”, līdz ar vēl sešiem profesionāļu kārtā pārgājušajiem Latvijas labākajiem bokseriem ringā izies arī jelgavnieks Raitis Sinkevičs, kuram šī būs debija jaunajā statusā.


„Mērķis attīstīties ir katra cilvēka dabā, un šis ir viens no maniem soļiem ceļā uz attīstību,” saka 27 gadus vecais sportists, kas ar boksu sācis nodarboties 14 gadu vecumā pie Aleksandra Zaharova Jelgavā. Drīz vien talantīgais censonis sāka pelnīt Latvijas čempionu titulus vispirms jauniešu, pēc tam arī junioru un vēlāk pieaugušo konkurencē. 2006. gadā pārstāvējis Latviju pasaules kadetu čempionātā, kur izcīnīta piektā vieta. Piedalījies arī pirmajās Eiropas olimpiskajās spēlēs 2015. gadā Baku, kur gan izloze jau sākumā savedusi kopā ar tābrīža Eiropas čempionu un nācies piekāpties. Pēdējā spožākā medaļa amatieru konkurencē nopelnīta 2016. gadā Latvijas olimpiādē. „Kopš tā laika gan traumas, gan citu apstākļu dēļ neesmu sacensībās piedalījies, un šī pēc gandrīz gada pārtraukuma būs mana pirmā cīņa,” atklāj Raitis.

Doma par nopietnu gatavošanos debijai profesionālajā sportā radusies jau gada sākumā. „Kādu laiku trenējos Anglijā, Līdsas boksa klubā „Burmantofts ABC”, bet neatradām kopsaucēju ar menedžeri, lai noslēgtu līgumu, un atgriezos Latvijā, kur mani paaicināja uz treniņiem un pēc tam arī līgumu piedāvāja profesionālais klubs „LNK Boxing”.

Par par labu šai, pēc Raita vārdiem, „ne jau uz karstu galvu” noslēgtajai savienībai, viņaprāt, runā gan treneru un menedžera profesionālā pieeja, gan arī nodrošinātā un labā treniņbāze.

Jelgavnieka boksa treneris klubā ir Dmitrijs Šiholajs, fiziskās sagatavotības treneris – Romāns Melderis, bet organizatoriski par sportista izaugsmes iespējām saskaņā ar līgumu gādā menedžeris Vadims Milovs.

R.Sinkeviča pretinieks sestdien pussmagajā svarā (līdz 79,4 kilogramiem) būs Ruslans Semjonovs no Krievijas – sportists ar jau vērā ņemamu bagāžu profesionālajās cīņās. „Daļa no tām varbūt nav bijušas tik veiksmīgas, taču viņa pretinieku sarakstā ir arī tādi pazīstami bokseri kā Dmitrijs Kudrjašovs vai Murats Gasijevs, kurš, tāpat kā mūsu Mairis Briedis, piedalīsies Muhameda Ali kausa un četru prestižo jostu izcīņā,” gaidāmā sāncenša pieredzi raksturo Raitis.

Atšķirībā no trim raundiem amatieru boksā, profesionālajos dueļos to skaits uzvarētāja noteikšanai ir atšķirīgs un katrā ziņā lielāks. „Kā debijas cīņai, tie būs četri raundi,” pastāsta Raitis. Kā vēl vienu būtisku atšķirību viņš piemin ekipējumu: „Amatieriem cimdi ir ar supinatoriem, kas samazina sitiena jaudu.” Bet citādi – tas pats bokss, kas ir viņa aizraušanās kopš zēna gadiem un patlaban aizvedis līdz pirmā profesionālā reitinga turnīra slieksnim.


Foto: no sportista albuma

Kluba „LNK Boxing” treniņbāzē: no kreisās – treneris Dmitrijs Šiholajs, Raitis Sinkevičs, menedžeris Vadims Milovs.

Pievieno komentāru

Sports