Rāviņš nodibinājis jaunu basketbola klubu; grib spēlēt augstākajā līgā (precizēts) 5

Jelgavas Domes sēdē ceturtdien pilsētas mērs Andris Rāviņš paziņoja, ka ar pašvaldības gādību nodibināts jauns basketbola klubs – «Jelgava». Tas darīts, jo, pēc A.Rāviņa teiktā, «BK «Zemgale» ir faktiski izjucis, un klubs aizvien nav iesniedzis dokumentus par [pašvaldības piešķirtā – red.] finansējuma plūsmām». Uz deputāta Daiņa Liepiņa jautājumu, vai mēra izteikumi nozīmē, ka pilsēta dibina jaunu klubu, A.Rāviņš atbildēja apstiprinoši.

Jelgavas Domes tiešu saistību ar BK «Jelgava» gan noraida Jelgavas pašvaldības Sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis, kurš portālam zz.lv skaidro – pašlaik divas privātpersonas (basketbola treneris Jānis Vītols un «Zemgales» bijušais valdes loceklis Uldis Krūklītis) nodibinājušas biedrību «BK «Jelgava»». «Tas būs basketbola klubs, lai turpinātu basketbola attīstību Jelgavā. Tam būs saistība ar sporta skolu, bērniem, jauniešiem,» saka J.Kaminskis. Kaut arī biedrība tikko dibināta, Jelgavas Dome tai savā pašvaldības budžetā jau rezervējusi 10 tūkstošus latu.Kā vēsta portāls mitausports.lv, «jau kādu laiciņu Zemgales Olimpiskajā centrā notiek treniņi, kurus vada Kaspars Vilcāns, bijušās «Zemgales» otrais treneris». Tāds solis esot sperts ar domu nezaudēt potenciālos jaunā kluba spēlētājus. K.Vilcāna vadītajos treniņos esot redzēti lielākā daļa pilsētas labāko spēlētāju: Edgars Krūmiņš, Andris Justovičs un virkne jauno. Tāpat uz Jelgavu braucot paskriet pāris rīdzinieku, no kuriem skaļākais uzvārds varētu būt Sandim Silavam («Barons»). «Individuāli sezonai gatavojas viens no «Zemgale» pagājušās sezonas stabilākajām vērtībām – Jēkabs Rozītis, taču Jelgavā mēs viņu diez vai ieraudzīsim, jo viņš jau kādu laiku ir «Valmieras» redzeslokā, bet otra «Zemgales» pamatvērtība – Edgars Krūmiņš esot izsūtījis savus CV pa puspasauli, cerībā uz jaunu mājvietu. Te jānovēl abiem veiksme, jo viens ir skaidrs, jaunajam klubam nebūs līdzekļu, lai piedāvātu kaut vai pagājušā gada algas apmērus,» ziņo portāls mitausports.lv. Jāpiebilst, ka BK «Valmiera» jau ir paziņojusi par J.Rozīša iekļaušanu savā sastāvā.J.Kaminskis zz.lv apliecina, ka pēc būtības BK «Jelgava» būs BK «Zemgale» mantinieks. Līgumi ar treneriem un spēlētājiem vēl neesot slēgti. «Tie būs tie paši puiši, kas spēlēja klubā [«Zemgale»], tagad notiek juridisku lietu kārtošana,» zināja teikt J.Kaminskis. Piektdien, 26. augustā, notikšot BK «Zemgale» dalībnieku sapulce, kurā tikšot lemts par saistību nodošanu BK «Jelgava». Līdzšinējais BK «Zemgale» valdes priekšsēdētājs Jānis Bacāns zz.lv apstiprināja, ka sapulcē piektdien tiks lemts par «Zemgales» saistību nodošanu «Jelgavai». Tas esot nepieciešams, lai jaunais klubs varētu startēt augstākajā līgā. No nākamās nedēļas J.Bacāns būšot arī «Jelgavas» vadībā, jo «formas ir jāšuj...» Kas notiks ar BK «Zemgale», esot jājautā valdes loceklim D.Liepiņam. J.Bacāns gan piebilst, ka par amatiem jaunajā klubā vēl pāragri spriest, jo vispirms ir «jāslēdz vecais».  Jāatgādina, ka šopavasar no dalības BK «Zemgale» valdē izstājās Jelgavas pašvaldība. Klubs sezonu beidza ar 6. vietu Latvijas Basketbola līgā un piekto vietu Baltijas Basketbola līgas Izaicinājuma kausā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

smirdiga vara

Sports,ja vinu vel var saukt par sportu,drizak biznes, ir viena korumpetakajam nozarem.Nu tad var spriest ar kadu merki Ravins knosas,ne jau del spozas iedzivotaju ritdienas,bet gan tikai savas intereses.
Ja un vel, ja Ravins butu privatpersona es te neteretu savu laiku uz komentariem.

pirms 10 gadiem, 2011.08.26 15:16

baskets

Nav jau liela atšķirība kā saucas klubs un kurš to vada, galvenais , lai Jelgavā būtu komanda un basketbols attīstītos. Diemžēl jāpiekrīt šeit komentētajam, ka Rāviņu tas basketbols neinteresē, jo viņam pati galvenā ir izrādīšanās publikas priekšā un vai tas ir basketbols, futbols, vai tautas dejas - tas ir mazsvarīgi. Kā citādi lai saprot to, ka visu laiku tiek runāts par naudas trūkumu, bet par divu izlases spēļu organizēšanas atļauju samaksā Latvijas Basketbola savienībai 11000,- Ls, bet par vienu Zvaigžņu spēli 10000,-Ls tam pašam LBS!!! Turklāt ZOC par šiem pasākumiem iekasēja biļetes ne tās pašas lētākās!

pirms 10 gadiem, 2011.08.26 13:59

vimba

lai veicas leticigie,andzu kipa a***ena vajadzigs tas basits,ta ir naudas pelna ha

pirms 10 gadiem, 2011.08.25 23:21

smirdiga vara

Ar svesu naudu jau var rikoties ka ar savu.

pirms 10 gadiem, 2011.08.25 16:40

Sports