"RFS” “uzlauž” jelgavnieku aizsardzību; FK “Jelgava” trešais zaudējums pēc kārtas 3

Sestdien FK “Jelgava” futbolisti devās izbraukumā uz Rīgu bez diviem saviem rezultatīvākiem leģionāriem, lai tiktos ar “Optibet” virslīgas līderiem “RFS”, kuri visās pirmajās četrās turnīra spēlēs izcīnīja uzvaras. Jelgavnieki pirmajā puslaikā teicami spēlēja aizsardzība, bet otrajā, mēģinot mainīt spēles gaitu, “iekrita” uz pretuzbrukumu, kas rīdziniekiem sagādāja piekto uzvaru čempionātā ar rezultātu – 0:1.

FK “Jelgava” sāka spēli ar čempionāta līderiem dziļos aizsardzības ierakumos, caur kuriem rīdziniekiem bija grūti tikt cauri. Tādēļ pirmajā puslaika pusē jelgavniekiem vēl izdevās brīžiem kontrolēt bumbu un pat divas reizes izveidot bīstamas situācijas, kas gan nenoslēdzās ar sitieniem uz vārtiem. Savukārt “RFS” futbolisti spēja nonākt līdz viesu soda laukumam, bet visu laiku iestrēga ciešās aizsardzības līnijās un sastopot arī precīzu vārtsarga Vladislava Kurakina spēli.

Vienā no tādiem uzbrukumiem 35. minūtē atlecoša bumba trāpīja FK “Jelgava” pussargam Daniilam Hvoiņickim rokā, par ko tiesnesis piesprieda 11 metru soda sitienu uz Kurakina vārtiem. Sitienu uzticēja izpildīt “RFS” kapteinim, Austrijas izcelsmes futbolistam – Tomašam Šimkovičam. Neticami, bet spēcīgi raidītā bumba atsitās pret vārtu pārliktņa un staba labo krustojuma vietu un atleca atpakaļ laukumā. Kotdivuārietis Alain Cedric Herve Kouadio nekavējoties veica atkārtotu sitienu, kuru bloķēja jelgavnieku aizsargs Dmitro Semjonovs. Līdz puslaika beigām FK “Jelgava” vārti vēl septiņas reizes tika pakļauti briesmām, bet rīdziniekiem gūt vārtus tā arī neizdevās.

Otrā puslaika sākumā, kad spēles vērotāji, sāka uzmanīgi izteikties par FK “Jelgava” iespēju panākt neizšķirtu rezultātu, jelgavnieki sāka saasināt spēli un virzīties uz “RFS” vārtu pusi. Problēmas radās praktiski uzreiz. Mūsu futbolisti pie pretinieka vārtiem nespēja izveidot bīstamas situācijas, bet “iekrita” uz straujiem pretuzbrukumiem, kurus kreisajā malā veidoja Brazīlijas izcelsmes pussargs Emersons Santana Deoklesiano. 53. minūtē vienā no tādiem uzbrukumiem FK “Jelgava” aizsargi nepaspēja atgriezties savā soda laukumā, kas noslēdzās ar precīzu Tomaša Šimkoviča sitienu, kuru Vladislavs Kurakins nespēja notvert – 0:1.

Pēc vārtu guvuma “RFS” turpināja izmantot “caurumus” viesu aizsardzībā un veidoja izspēles Vladislava Kurakina soda laukumā, bet bez lieliem panākumiem. Spēles pēdējās piecpadsmit minūtēs FK “Jelgava” sāka biežāk saasināt spēli pie pretinieka vārtiem, bet bez reāliem sitieniem pretinieka vārtu rāmī. Brīžiem likās, ka spēlētāji baidās uzņemties atbildību par sitieniem uz vārtiem un minstinājās ar piespēlēm, ļaujot pretiniekam viegli atņemt bumbu. Līdz ar to titāniskie centieni nokļūt līdz “RFS” vārtiem beidzās bez iespējām izlīdzināt spēles rezultātu.

Nākamo spēli FK “Jelgava” aizvadīs mājās, Zemgales Olimpiskajā centrā,  9. jūlijā tiekoties ar FK “Ventspils”. Ventspilnieki pirmajās piecās spēlēs izcīnīja trīs uzvaras, vienu spēli aizvadīja ar neizšķirtu rezultātu un vienreiz piekāpās ar rezultātu 0:1 tieši “RFS” futbolistiem. Kamēr FK “Jelgava” turnīra tabulā noslīdēja uz astoto pozīciju, viņu nākamie pretinieki ieņem tajā trešo vietu. Neskatoties uz rezultātu atšķirību, spēle solās būs interesanta, jo FK “Jelgava” galvenais treneris Oļegs Kubarevs spēj izveidot interesantas taktikas katram pretiniekam.

Komandu sastāvi:

FK “Jelgava”: Kurakins, Radčenko (Ogundžī 85'), Šlampe, Semjonovs, Minkevičs, Hvoiņickis (Korzāns 69'), Krušatns, Kozlovs, Kazačoks, Kurtišs (Indrāns 85'), Ivanovs (Basils 69').

“RFS”: Kučers, Sorokins (Savaļnieks 62') Isajevs, Lipuščeks, Solovjovs, Strumia, Šāričs, Šimkovičs, Zjuzins (Lemajičs 62'), Emersons, Kuadio (Lukjanovs 88').