Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāk Jāņa baznīcas torņa taisnošanu

Līdz oktobra beigām Sv.Jāņa baznīcas zvanu tornim ir jābūt taisnam - to paredz līgums, ko Vienības draudze parakstījusi ar remonta un celtniecības firmu «Riveta». Celtnieki sāka darbu pagājušā nedēļā.

Skatoties no Gaisa tilta, šķiet, visskaidrāk ir redzams, ka Sv.Jāņa baznīcas zvanu torņa augšējā daļa, ko veido ar skārdu pārsegtās koka konstrukcijas, ir sašķiebusies uz rietumiem.Turpat blakus katoļu Bezvainīgās jaunavas Marijas katedrāles torņa smaile stāv taisna, bet luterāņu Sv.Jāņa baznīca, kas bija vienīgais kara izpostītajā Jelgavā saglabājies dievnams, ir novirzījies no vertikālās ass par 37 centimetriem. Kā stāsta projekta vadītājs, draudzes priekšnieka vietnieks Ints Bērziņš, iespējams, ka tornim tomēr kara laikā kāds šāviņš ir trāpījis. Jumta bojājums bija iemesls tam, ka daļa konstrukciju ir sapuvušas. Tādēļ tornis sāka šķiebties un pat radīt draudus pilsētnieku drošībai. Būvdarbu izmaksas sastāda 40 tūkstošus latu. Līdzekļi iegūti gan no ziedojumiem, gan no saimnieciskiem darījumiem ar draudzes īpašumiem.«Mēs bijām kļuvuši diezgan pasīva draudze. Torņa taisnošana ir ideja mudināt mūs būt darbīgākiem,» paškritiski atzīst Ints Bērziņš. Viņš spriež, ka vēl šogad vajadzētu paveikt arī baznīcas jumta remontu. Arī tas gadiem nav remontēts un kļuvis nedrošs pret lietavām. Šī remonta izmaksas tiek lēstas ap 20 tūkstošiem latu.

Pievieno komentāru

Sports