Sākusies Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 26.sezona 1

Pagājušajā nedēļas nogalē aptuveni 20 Latvijas pilsētās un novadu centros aizsākās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) 26.sezona. Šogad čempionātam pieteikušās 365 komandas – 111 meiteņu un 254 puišu. Kā ierasts, cīņās uz parketa dosies arī Jelgavas BJSS septiņas zēnu un četras meiteņu komandas.

Latvijas jauniešu čempionus LJBL noskaidros 14 grupās – pa septiņām meiteņu un puišu – no U12 līdz U19 vecumam. Meitenēm U19 un U17 grupās visas komandas spēlē Superlīgā (iepriekš – 1.divīzija), U14, U15 un U16 grupās – Superlīgā un Nacionālajā līgā (iepriekš – 2. divīzija).

Jauniešu U19 vecuma grupā Superlīgas, jeb elites divīzijas čempionātā Vara Krūmiņa vadītie Jelgavas BJSS basketbolisti sezonas pirmajā spēlē izcīnīja uzvaru ar 76:66, pārspējot BJBS "Rīga/DSN" vienaudžus. Edijs Ausējs izcēlās ar 20 punktiem un deviņām atlecošajām bumbām, bet Emīls Stepiņš sakrāja 16 punktus un izcīnīja deviņas bumbas zem groziem.

Ne tik sekmīgs sezonas starts izdevās U17 puišiem, kas Superlīgas čempionātā rīdziniekiem piekāpās ar 57:75. Jāņa Vītola vadītie audzēkņi uzrādīja zemu metienu precizitāti, turklāt grūti bija līdzvērtīgi cīnīties ar septiņiem pieteiktajiem basketbolistiem. Zaudētāju rindās Toms Truksnis izcēlās ar 19 punktiem, desmit atlecošajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm, savukārt Rinalds Krivošenoks guva 13.

Savukārt LJBL Nacionālajā čempionātā Alvila Eglīša trenētie U16 vecuma grupas kadeti savā laukumā ar 58:125 cieta pamatīgu sakāvi pret Talsu komandu. Elvis Saulītis sakrāja 22 punktus, bet Kristers Sirmis pievienojās ar 13.

Krietni veiksmīgs sezonas sākums izdevies Jāņa Vītola vadītajiem U15 vecuma grupas zēniem, kas Nacionālo čempionātu iesākuši ar divām uzvarām divos mačos. Jelgavnieki ar 99:39 sagrāva Talsu jaunos spēlētājus, savukārt ar 75:45 tika sakauti Rojas vienaudži. Valters Drusts uzvarā pār Rojas basketbolistiem izcēlās ar 32 punktu guvumu.

Pie panākusi tikusi arī J.Vītola vadītie U14 grupas zēni, kas Superlīgas čempionātā Jelgavas sporta hallē 55:48 uzvarēja BJBS "Rīga/DNS" basketbolistus. Kristers Vējs sekmēja uzvaru ar 21 gūto punktu, bet Gintars Jermalovičs guva 18 punktus un izcīnīja 18 atlecošās bumbas.

Meitenēm šajā pašā vecuma grupā pie uzvaras tikušas Gundegas Vaščenko audzēknes, kas ar 51:36 Nacionālā čempionāta mačā pārspēja Alūksnes sportistes.

Savas cīņas vēl gaida gan Harija Zelča U19 vecuma grupas meitenes, gan arī Gata Justoviča trenētās U16 jaunās dāmas. Sacensībām gatavojas arī 2005. un 2006.gadā dzimušie puiši un 2006.gadā dzimušās meitenes, kā arī vēl jaunākie basketbolisti, kas sezonas laikā piedalīsies "Kārums kauss" turnīros.

Bildē – Edijs Ausējs (foto: no spēlētāja arhīva) 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports