Triatlona sacensību rīkotāji aicina pieciest satiksmes ierobežojumus un brīvprātīgi palīdzēt kārtības nodrošināšanā 13

Starptautisko triatlona sacensību laikā svētdien Pārlielupē uz četrām stundām būs slēgti dažu ielu posmi un vairākās vietās ierobežota kā transporta, tā gājēju kustība. Sacensības ar pilsētas pašvaldības atbalstu organizē Latvijas Triatlona federācija, un rīkotāji cer uz jelgavnieku sapratni īslaicīgo neērtību sakarā.

Jelgavnieks Vladimirs Kuzmenko, savulaik triatlona profesionālis, kas sešus gadus pārstāvējis dažādus Francijas klubus, ideju par šādu pasākumu savā pilsētā lolojis sen, un beidzot tās realizācijai rasti labvēlīgi priekšnoteikumi. «Trases izvietojums varbūt nav pats labākais olimpiskās distances sacensību perfektai norisei, taču acīmredzot optimālākais saistībā ar satiksmes ierobežojumiem,» pēc redzētā ārzemēs, kur kārtējās riteņbraukšanas tūres dēļ kustībai slēdz teju veselas pilsētiņas, Vladimirs spriež, ka četru stundu neērtības vajadzētu pieciest arī tiem, kuri neplāno būt sacensību līdzjutējos.Lielākie ierobežojumi būs Brīvības bulvārī, transportam slēgti arī dažu citu ielu posmi, gājējiem no centra Pārlielupes virzienā ieteicams jau laikus pa tuneli pārvietoties Rīgas ielas kreisajā pusē.  «Tā kā jebkurš sportistu ceļa šķērsojums var izraisīt nopietnu sadursmi, ceram kārtības uzturēšanā iesaistīt arī brīvprātīgos, kuri būs gaidīti pulksten 11 pie reģistratūras stadionā,» V.Kuzmenko aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un atsaucīgiem.Kā jau ziņots, Valsts čempionāts un Latvijas un Baltijas kausu izcīņas posmi Jelgavā ir sezonas pirmās triatlona sacensības, bet kopumā tādu būs seši – ar atšķirīgu distanču garumu, trases reljefu, riteņbraukšanas posma ceļa segumu un ūdenstilpēm, kurās jāpeld. Svētdien Jelgavā varēs sacensties četrās dažāda garuma distancēs, un rezultātus apkopos 17 vecuma grupās. Peldēšana – Lielupes labajā krastā jaunizveidotajā peldētavā. Riteņbraukšana un skriešana – Zemgales olimpiskajam centram tuvējās ielās.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

fans

Un nekur pēc tam neizklīstiet, jo plkst. 19.00 ZOCā lielais futbols FK "Jelgava" vs FB "Gulbene". Mūsējie gatavi revanšēties par Gulbenē piedzīvoto 0:3. Šodien uzvarēsim!!!!

pirms 10 gadiem, 2011.07.03 14:39

ivarsjakkovels

Kārtējā naudas izsaimniekošanas lieta. vai tiešām naudai nav cita pielietojuma?

pirms 10 gadiem, 2011.07.03 13:41

Tiešā, ierēcu par jELGAVNIEKIEM!

:) Smieklīgi! Tiešām!!! Pasaules traģēdija, netiks uz Maximu ar saviem lūzņiem pēc ierastā svētdienas cauraudzīša!!! :) Ticiet man, galvoju, šie čīkstētāji savu mūžu nav piedalījušies fizkultūrā un skrējuši simtiņu, nerunājot par kilometra krosu... :D A mums vērotājiem poffig!!! :D Speciāli rīt ar veļuku noriktēšos Brīvības bulvārī un vērošu mačus!!! :) ;)

pirms 10 gadiem, 2011.07.02 23:39

K

Normālās valstīs slēdz pilsētu galvenos ceļus uz vairākām stundām, slēdz kalnu ceļus kuri ir daudziem ir vienīgais ceļš lai nokļūtu mājās, slēdz arī ievērojamas pilsētas daļas komandu, organizatoru un skatītāju vietām starta/finiša rajonā un neviens necepās, bet paņem līdzi bērnus un iet skatīties gonku kas ir teju svētku diena, bet te daži resni kadri žēlojas ka pēc pončikiem nevarēs aizbraukt ar savu norūsējušo trabantu :)
Šodien sākas TdF un daudzi slēdz savus veikalus lai uz pārdesmit noskatītos uz garām braucošo peletonu. Tur tie ir nacionālie svētki un miljoniem(!!!) cilvēku dienu un pat dienām iepriekš gaida kalnos lai tikai 20 minūtes noskatītos kā braucēji pabrauc garām.

pirms 10 gadiem, 2011.07.02 19:12

vienlīdziba

interesanti kā var abbraukt Brīvības bulvāri, ja vienā pusē viss ir pārrakts jau nepirmo nedēļu, bet otrā uz četrām stundām taisās sportot. varbūt tomēr vajag darīt tā, lai apmierināti būtu visi. kad būs iespējami apbraucamie ceļi, tad lai sporto veseli.

pirms 10 gadiem, 2011.07.02 18:45

veerotaajs

Pilsētā, kur normāls sports vispār ir pabērna lomā, šo nu gan nevajadzētu nozākāt. Gan jau ātrie spēs pārbraukt pāri bulvārim, ja tik ļoti vajadzēs steigties. Cerams, kļūs par tradīciju pasākums un varbūt turpmāk šeit būs divreiz gadā! Iespējas jāizmanto!

pirms 10 gadiem, 2011.07.02 14:16

tieshi taa!

es arii piekriitu,ka atkal kaut kas foršs notiek Jelgavaa!vai tad tieshaam uz dazaam stundaam nevar apbraukt bulvaari? :D tie,kas nevar - brauciet ar ritenjiem vai ejat ar kaajaam vispaar,ja nevar dazus liekus km nobraukt :P

pirms 10 gadiem, 2011.07.02 13:35

Auni

Kur vieni auni pazūd, tur jauni rodas. Kur Jums problēma? Vietu trūkst - ar prātu viss ir kārtībā? Pilsētas popularizēšana labākajā nozīmē. Kas vēl var būt labāks, ka liela līmeņa sacensības? Nomierinās un ejat paskriet!

pirms 10 gadiem, 2011.07.02 12:02

Greex

Taisnība iepriekšējam komentētājam - vai rajonā vietu trūkst?

pirms 10 gadiem, 2011.07.02 10:45

;((

STULBUMS!!!Nafig mums tādas neērtības vajadzīgas, lai triecas pa laukiem, nevis nobloķē satiksmi tik svarīgā posmā kā Brīvības bulvāris, kur katra minūte ir svarīga, lai glābtu cilvēku.
Lasi izdodas tas jūsu stulbums!!!

pirms 10 gadiem, 2011.07.02 10:41

...

Triatlons. Svētdien Jelgavā Latvijas čempionāts olimpiskajā distancē un veselības klase ikvienam
Izlasi....tur ir shēma...

pirms 10 gadiem, 2011.07.02 10:26

Ēriks

Virsraksts par satiksmes ierobežojumiem, bet kādos ielu posmos un kādā laikā?
Ko man dod šāds raksts? Neko.
Ko žurnālistam? Honorāru par profesionālu darbu.

pirms 10 gadiem, 2011.07.02 09:53

Sports