Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tumsā viss šķiet savādāks (FOTO)

Nakts volejbols Valgundē, nakts slēpojums Daugavpilī, nakts peldējums Ķīpsalā – līdzās muzeju, zinātnieku, baznīcas un citām “naktīm” arī sporta pasākumu rīkotāji acīmredzot ir apjautuši, ka, dienai aizveroties, cilvēka emociju pasaule kļūst dažādiem piedāvājumiem atvērtāka.Orientieristu kluba “Alnis” veterāni Māra un Aļģirds Bolšteini pirms gadskārtējā nakts sacensību seriāla gan var apliecināt, ka viņu sportā sacensības tumsas apstākļos ir gadiem ierasta un pašu piedzīvota lieta. “Mana pirmā iepazīšanās ar orientēšanās sportu bija 60. gadu vidū tieši nakts sacensībās,” atceras Māra. Aļģirds vēl atminas rūpnīcā “Signum” no metāla gatavotos speciālos lukturus, bet kā kluba vēsturē zīmīgu atklāj faktu, ka 1990. gada nakts sacensības Ozolniekos notikušas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas datumā – 4. maijā: “Grafikā šis datums bija ierakstīts, protams, vēl nezinot, ka vakaru piedzīvosim ar īpašām emocijām jau par neatkarīgu pasludinātā valstī.”

Ar lukturīšiem mežā


Orientieristu kluba rīkotie vienreizējie nakts mači pēdējos gados pārtapuši jau trīs posmu seriālā, kas norisinās rudens pusē un šoreiz startēja ar sacensībām piepilsētā – Langervaldes mežā. Starp vismaz septiņiem desmitiem dažāda vecuma dalībnieku lielākā daļa bruņojusies ar praktiskiem lukturīšiem uz pieres. Īpaši satraukti tumsas piedzīvojuma gaidās šķiet paši mazākie. Vai tiešām arī viņi vienatnē dosies meklēt kontrolpunktus? “Nē, nē, viņi skries kopā ar treneri,” atbild Kates un Olivera vecāki.

Visu rakstu lasiet 3.oktobra “Zemgales Ziņās”

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Sports