Ūdens motociklu sacensības Lielupē beidzas ar smagu avāriju un viena braucēja bojāeju 32

Latvijas atklātā čempionāta pirmā posma sacensības šodien Jelgavā pārtrauca smags negadījums brauciena laikā, pēc kura Igaunijas sportists Mareks Suts zaudēja dzīvību, bet Balvu sportists Jānis Burka nogādāts Traumatoloģijas institūtā Rīgā.

Negadījums notika vienā no pēdējiem braucieniem – «Runabout» 1300 NA klases starta pirmajā līkumā divi ūdens motociklu vadītāji pēc sadursmes izlidoja pretējā krastā – akmeņainajā promenādes pusē.Notikuma vietā nekavējoties ieradās divas neatliekamās palīdzības automašīnas. Smagāk cietušais Igaunijas braucējs mira ceļā uz Jelgavas slimnīcu, bet otru nogādāja Traumatoloģijas institūtā Rīgā.«Tehniskajos sporta veidos avārijas mēdz notikt, bet ūdens motociklu sportā divdesmit gadu laikā šis ir otrs man zināmais gadījums ar letālu iznākumu – iepriekšējais bija pirms daudziem gadiem Igaunijā,» «Ziņām» sacīja sacensību rīkotāju pārstāvis, biedrības «Latvijas ūdens motociklu sporta asociācija» valdes priekšsēdētājs Arvīds Šteinbergs.Notikuma apstākļus sīkāk noskaidro policija.Pēc negadījuma tika nolemts sacensības neturpināt, izpalika arī balvu pasniegšanas ceremonija, un dalībnieki pēc rezultātu apkopošanas devās mājup.Sacensībās piedalījās Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārstāvji – kopumā 46 sportisti Latvijas «Ski GP» klases līderis Jānis Uzars no Ozolniekiem šoreiz  traumas dēļ nestartēja, bet asistēja trenera lomā meitai Kristai, kas izcīnīja otro vietu «Ski Ladies» klasē, un Grietai Zalcmanei, kas ieņēma ceturto vietu starp juniorēm. Junioru konkurencē pirmajā vietā jelgavnieks Kārlis Žūriņš, no mūsējiem pirmā vieta arī Mārim Vanagam «Runabout» NA klasē, bet Kasparam Žūriņam otrais labākais rezultāts starp «Ski» klases veterāniem.

Pievieno komentāru

Komentāri 32

tom

es tur biju pie tas peldetavas un bija pretigi ka atsitas cilveks pret akmeņiem un braucot uz slimnīcu nomirst man žēl

pirms 10 gadiem, 2011.07.03 20:16

Zinu!

man patīk teksts ka " ja mediķiem nebija mašīna tad vajadzeja skriet pa trasi, varbut izvairas no atbildibas" .....es atvainojos jaunais cilvēk, jūs laikam aizmirsāt izlasīt par ko vispār ir raksts - tās ir ūdensmoču sacensības! Māsiņai vajadzēja skriet pa ūdeni? ?? Māsiņa pāris sekunžu laikā ielēca mašīnā un tikai nogādāta pie cietušā!! Neviens te neizvairās no atbildības! Tika darīts viss iespējamais!

pirms 10 gadiem, 2011.05.30 21:34

es

nevienam nebija lauzta sprada! nevajag no mušas uzpūst ziloni!!!

pirms 10 gadiem, 2011.05.30 16:14

serg

un ko tad tas 100latnieks butu palidzejis? Tur pat medmasa un policijas glabeji neko nevareja lidzet! , jo Igaunis brinumaina karta bija nokritis jau ta saucamaja " stabilaja sanu poza", un lidz atras palidzibas ierasanas bridim vel bija pie samanas, un, cik nopratu, tad ari elpoja, tapec vinu nedriksteja kustinat! Malaci puisi un ari apkartejie sportisti, kas visu laiku meginaja uzturet ar cietuso Igauni kontaktu, lai vins paliktu pie samanas! Acim redzot, traumas bija parak nopietnas! Ari no malas izskatijas, ka ir loti traki!

pirms 10 gadiem, 2011.05.30 11:22

Skatītājs

Nevarēja nolikt otrā krastā kādu simt latnieku lai dežūrē..

pirms 10 gadiem, 2011.05.30 10:15

piziks

Man jau nu gan šķiet, ka neatliekamās palīdzības mašīnai ir jābūt uz vietas šādos pasākumos... To pierādīja gan Rīgas maratons, kur tā bija, gan arī dažu citu sporta spēļu nolikikumi. Neteikšu, ka tā ir nolaidība, bet nolikumā varēja šādu punktu iestrādāt...

pirms 10 gadiem, 2011.05.30 09:54

to Skatitais

izskatās pēc pašvaldības policijas slavināšanas, nez vai tā bija

pirms 10 gadiem, 2011.05.30 08:39

to jknbfdv

ja mediķiem nebija mašīna tad vajadzēja skriet pa trasi, varbūt izvairās no atbildības

pirms 10 gadiem, 2011.05.30 08:37

to soz

pilnīgi piekrītu, kāda jēga no puisiem, kas bija orandzajas maikas ja viņi nevar palīdžē otrganizatori nevar normāli noorganizēt sacensības, ja igauņi sāktu izmeklēšanu tad tas tiešām būtu skandāls

pirms 10 gadiem, 2011.05.30 08:22

jknbfdv

Visi tik gudri. Mediķi bija uz vietas sacensībās. Nebija tikai ātras palīdzibas ko parasti IZSAUC nevis ta stav vislaik blakus.
Tomēr žēl ka tā ;(

pirms 10 gadiem, 2011.05.30 00:46

Skatitajs

Anna tie puisi, kas bija atskrejusi, ka jau te viens mineja ir Pasvaldibas policijas glabeji, tur pie ta aerodium ir pludmale. Tas vien nozime, ka Jelgavas jaunaja pludmale bus drosi peldet.

pirms 10 gadiem, 2011.05.29 23:20

Zinu!

Udensmotociklu sacensības ir ekstrēmais sporta veids un katrs braucējs ļoti labi apzinās savu risku un uzņemās pilnu atbildību, pirms sacensībām tas arī tiek atstiprināts ar savu parastu. Katrā sacensībā sportisti gūst traumas...mazākas lielākas, lūzumi, sastiepumi. Šoreiz iznākums bija letāls. Sacensībās dežūrēja pirmās neatliekamās palīdzības mediķis, kurš tika nekavējoties ar privāto auto nogādāts otrā upes krastā uz negadījuma vietu. Ātrās neatliekamās palīdzības mašīnas ieradās 5 min laikā!!!! Par tālāko ārstu darbību nemāku teikt, neesmu mediķis.
Protams pēc šada iznākuma visi meklē vainīgo, ārsti neprot strādāt, organizātori sūdīgu trasi uzlika, ainavu arhitekti izdomāja tur akmeņus sakraut....kur paliek iemesls, ka sportists pirmās vietas dēļ neatlaida gāzi un pats izgāja uz risku....?

pirms 10 gadiem, 2011.05.29 23:03

hvz

Priekš kam jādežurē ātrajiem uz vietas, ja slimnīca ir pāris soļu attālumā?

pirms 10 gadiem, 2011.05.29 21:35

Anna

Puiši, ko vērts slavēt bija oranžās cepurēs, melnos tērpos un skrēja no pretējā krasta puses- pelēkoranžās mājas. Jelgavniekiem jau labāk zināt, bet dzirdēju, ka tur esot aerodium vai kas tāds.

pirms 10 gadiem, 2011.05.29 20:44

zxcvb

Puiši oranžajos kreklos vistcamāk bija pašvaldības policijas glābēji, kas dežurē promenādē!

pirms 10 gadiem, 2011.05.29 17:53

Vito

Kāds ietaupīja uz mediķiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2011.05.29 16:14

gudrelis

ātrie ieradās ātri tikai viņi bija ļoti neprofesionāli jo pirms celšānas uz nestuvēm sportis vel elpoja bet pēc uzcelšenas nomira val ari ātrie radīja nevajadzīgu hausu

pirms 10 gadiem, 2011.05.29 15:11

Māsiņa

Žēl puikas... Tieši bijām uz šo pasākumu, stāvējām Promenādes pusē... Nezinu, kādēļ, bet bija nojauta, ka kāds varētu uzlidot milzīgā ātrumā tieši uz šī akmeņainā krasta - aplam liels ātrums bija tiem močiem un pārāk (manuprāt) bīstami tuvu krastam viņi nesās tilta virzienā. Aizbraucām projām, tikai no ziņām uzzināju par šo nelaimi. Stāvot Lielupes labajā krastā vēl apspriedām, kādēļ nekur otrā - organizatoru pusē, neredz ātro palīdzību... Nodomājām, ka noteikti jābūt, droši vien nolikušies kaut kur paēnā... Jo, šādos Eiropas līmeņu mačos, ātrajiem ir jādežūrē OBLIGĀTI!!! Tā ir milzīga nolaidība no organizatoru puses, ja netika nodrošināta mediķu nepārtraukta atrašanās ūdens sacensību tuvumā! :( Te tiešām draud pēc izmeklēšanas un nepatikšanām Latvijas pusē...

pirms 10 gadiem, 2011.05.29 14:43

Liecinieks

Tur vairs nebūtu palīdzējuši nekādi ārsti, ja otrs ķeperojās un kustējās, tad igaunis vispār bija bez dzīvības pazīmēm... tikai pārējie sauca, ka ātrāk ātrāk ārstu.. tātād secinājumus izdariet paši.

pirms 10 gadiem, 2011.05.29 13:52

Sports