Ar jubilāru sumināšanu noslēgumā (FOTO)

Seriāla «Ielūdz Ozolnieki» otrās kārtas sacensības lieliskos laikapstākļos un noskaņojumā aizvadīja vairāk par 100 skriešanas entuziastu, tostarp jubilāri Raitis Avots un Jānis Adamovičs-Rāts, kas noslēgumā saņēma skrējēju kluba biedru sirsnīgus apsveikumus un izturības vēlējumus.

Kā jau ierasts, uz skrējēju kluba «Ozolnieki» rīkotajām sacensībām dalībnieki bija sabraukuši no dažādām Latvijas malām. Īpaši tās iecienījuši Bauskas jaunie vieglatlēti, būdami nopietni pretendenti arī uz vietām labāko trijniekā.

Garāko 10 kilometru distanci šoreiz pieveica 26 skrējēji, no kuriem pirmais pēc 36 minūtēm un 24 sekundēm finišēja jelgavnieks Oskars Blaus. Otrajā vietā ierindojās jūrmalnieks Vjačeslavs Bambāns, bet trešais ātrākais bija Jānis Sondors no mājinieku kluba. Dāmu trijniekā toties visas baušķenieces – Laura Leja, Zane Kaspere un Elīna Barone.

Lielākais vairums – 55 skrējēji – bija izvēlējušies piecu kilometru distanci, ar kuru 17 minūtēs un 20 sekundēs galā tika rīdzinieks un arī Ozolnieku kluba sportists Māris Pakārklis, otro un trešo vietu atvēlot kluba biedriem Jānim Mesteram un Raivo Veļikam. No sievietēm pirmā – ogrēniete Laura Kazāka (21:02), aiz viņas ozolniece Daiga Dābola un Skaidrīte Šnitka no Bauskas.

2,2 kilometros, kas tiek piedāvāti kā jaunākajiem, tā pašiem vecākajiem, labāko sešniekā tika četri jelgavnieki, no kuriem ātrākais – Ralfs Konovs.

R.Avots savu 45. jubileju atzīmēja ar 10 kilometru distanci, septiņdesmitgadnieks J.Adamovičs-Rāts izvēlējās piecus, bet pirms dažiem gadiem abi bijuši starp dalībniekiem pasaulē prestižajā Ņujorkas maratonā, kur Raitis sasniedzis personīgo rekordu, bet Jānis starp 65–70 gadu grupas 586 skrējējiem finišējis 279. vietā.

«Toreiz man šo iespēju jubilejā uzdāvināja ģimene. Protams, bija jāpiedalās arī pieteikumu konkursā, jo no 85 tūkstošiem gribētāju tika 65 tūkstoši. Manhetena, Brodveja, Taimskvērs, Centrālparks – skrēju, izbaudot domubiedru klātbūtni un skatot izslavētās vietas,» stāsta joprojām sportiskais veterāns J.Adamovičs-Rāts. Pēdējo gadu aktivitātes gan mazliet ietekmējusi Ahileja cīpslas trauma, taču skriets arī šosezon – gan Me­žaparkā un «Daugavas» stadionā Rīgā, gan sacensībās Ozolniekos, Jelgavā, Iecavā.


Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Vieglatlētika