Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Jelgava/LU» volejbolistes divos nedēļas nogales mačos savā laukumā neuzvar nevienu setu (FOTO)

Baltijas līgā pagalam neveiksmīgi divas nedēļas nogales spēles Jelgavas Sporta hallē aizvadīja pagājušā (un ne tikai) gada Latvijas labākā komanda «Jelgava/LU», 28.novembrī piedzīvojot īstu sagrāvi pret Igaunijas «Kohila VK» – 0:3 (-13; -9; -20), bet nākamajā dienā nedaudz pieklājīgāk, kaut arī trīs setos (-23; -20; -18), piekāpjoties «Zeltaleja/Murjāņi» volejbolistēm.

Ja sestdienas zaudējums «Kohila VK» komandai no Igaunijas bija, var teikt, iepriekš ieprogrammēts («Kohila VK» ir līgas līdervienība ar krietnu Ukrainas leģionāru papildinājumu), tad sīva cīņa tika gaidīta no svētdienas spēles ar «Zeltaleja/Murjāņi» komandu – līdz 29.novembra mačiem «Zeltaleja» sešās spēlēs bija iekrājusi 13 punktus un atradās tabulas ceturtajā vietā, kamēr «Jelgava/LU» ar 9 punktiem ieņēma piekto pozīciju.

Nominālās mājinieces «Jelgava/LU» (spriežot pēc decibeliem un tiešām izteiksmīgiem bungu solo, daudz skaļāks atbalsts gan bija «Zeltalejai») pēc Ances Auziņas un Ievas Teteres aiziešanas un Ineses Jursones pagaidām vēl tikai solītās atgriešanās klasiskajā volejbolā pašreiz piedzīvo diezgan izteiktu krīzi. Sakarā ar spēcīgas punktu guvējas iztrūkumu (Līva Sola un Evija Spalva vēl nerāda vajadzīgo stabilitāti) netiek izmantots Kristīnes Leces libero potenciāls –  tā funkcijas treneris Jānis Leitis uzticējis Lindai Jakobsonei. Kristīne kā universāla spēlētāja, tāpat kā Madara Nemme un pieredzējušās Sanda Ragozina un Ilze Liepiņlauska tad arī ir galvenais komandas balsts, brīžiem talkā nākot arī Sandai Liepiņlauskai un Janai Bērziņai. 

Diemžēl Kristīni Leci pirms nedēļas, kā zināja teikt VK «Jelgava/LU» prezidents Vladislavs Beitāns, «saķēris» kāds vīruss, un līdz savai labākajai formai mūsu komandas parasti aktīvākajai cīņā saucējai vēl mazliet jāatkopjas. Iepriecināja Annas Lejiņas atrašanās laukumā, kas aizņemtības tiešajā darbā dēļ negadās nemaz tik bieži, taču šoreiz ar to nepietika – meitenes un arī treneris Jānis Leitis necik priecīgu vaigu nerādīja. «Absolūti netikām galā ar servju uzņemšanu, pie tam abās spēlēs,» zaudējumu iemeslus atklāja J.Leitis.

Protams, diez vai jelgavnieces pašreizējā kondīcijā var līdzvērtīgi cīnīties ar «Kohila VK», tomēr otrajā setā izcīnītie deviņi punkti godu komandai nedara. Bet spēlē ar «Zeltaleju» bez servju uzņemšanas noteikti «kliboja» arī cīņasgriba. Tiesa, Ilmāra Pūliņa trenētajā «Zeltalejā» bez Murjāņu Sporta ģimnāzijas audzēknēm spēlē arī pieredzējusī Līva Brīvule (guva 12 punktu), 15 – Enijas Bidzānes un 13 – Evas Deisas kontā, kamēr jelgavniecēm «desmitnieku» sasniedza tikai Sanda Ragozina.

Pēc septiņām kārtām Baltijas līgas tabulas priekšgalā ar 21 punktu atrodas «Kohila VK» (svētdien 3:0 uzvara arī Daugavpilī), pa 16 punktiem Tallinas «TTU» un SK «Babīte» kontā (raksta tapšanas vakarā aizvada savstarpējo spēli), «Zeltalejai» arī tagad 16. «Jelgava/LU» ar saviem 9 punktiem diez vai paliek pat piektajā pozīcijā, jo tikpat punktu, svētdien ar 3:0 pārspējot «Tartu Universitāti», tagad izcīnījusi arī Kauņas «Heksa».

Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Volejbols