Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas domes kausa liktenis izšķiras tikai pēdējā spēlē – to izcīna «Jelgava/LU» sportistes (foto/video) 1

Jaunā izspēles kārtība, kad komandas katra ar katru izspēlē tieši trīs setus, tātad iespējami arī varianti 2:1 un 3:0, un kopvērtējuma punkts tiek par katru uzvarētu setu, izrādījās gana sarežģīta pašiem aprēķinu veicējiem jeb tiesnešu brigādei, jo gala rezultātā trīs komandas no sešām dalībnirecēm izcīnīja pa deviņiem punktiem. «Jelgava/LU» ieguva 12 punktu un kļuva par turnīra uzvarētājām, atgūstot savā valdījumā Jelgavas domes kausu.

Galvenā trenera Jāņa Leiša un trenera Agra Leiša vadītajām jelgavniecēm no šiem aprēķiniem veiksmīgi izdevās izsprukt, sacensību otrajā dienā – 19.oktobrī –  ar 2:1 (25:23; 15:25; 25:20) pieveicot spēcīgās viešņas no Lietuvas jeb Jonavas «Achema» komandu, bet tad ar 3:0 (trīs reizes 25:21) uzvarot SK «Babīte» vienību. Līdz ar to, pievienojot pirmajā dienā iekrāto, no maksimāli iespējamiem 15 punktiem jelgavnieces ieguva 12 un kļuva par turnīra uzvarētājām.

Pārējie rezultāti: «Achema» – Lietuvas juniores 3:0 (vēl sestdien); «Babīte» – Lietuvas juniores 2:1; «Minusas skola/RSU» – «Murjāņi/Zeltaleja» 1:2.

Līdz ar to, ņemot vērā arī papildu rādītājus, noslēguma tabula izskatījās šādi:
1.vietā «Jelgava/LU» – 12 punktu;
2.vietā «Minusas skola/RSU» – 9 punkti;
3.vietā «Murjāņi/Zeltaleja» – 9 punkti;
4. vietā Jonavas «Achema» – 9 punkti;
5.vietā SK «Babīte» – 5 punkti;
6.vietā – Lietuvas junioru izlase – 1 punkts.

«Izspēles kārtība, manuprāt, sevi pilnībā attaisnoja, jo skatītājiem bija interesanti – intriga nepazuda līdz pat pēdējam setam,» kausa izcīņas turnīru vērtēja «Jelgava/LU» galvenais treneris Jānis Leitis. «Bez tam, kaut arī zaudējām pirmos divus setus, tas neliedza beigās sasparoties un izcīnīt Jelgavas domes kausu. Žēl tikai, ka dažādu iemeslu dēļ nesspēlēja Inese Jursone, Sanda Liepiņlauska un Anna Lejiņa, un turnīru nospēlējām astoņu volejbolistu sastāvā. Bet plānots bija, ka Jelgavas domes kausa izcīņa būs arī kā iesildīšanās pirms Baltijas līgas, kur pirmās spēles jāaizvada jau 25. un 26. oktobrī Igaunijā. Baltijas līgā šogad piedalīsies piecas Latvijas, četras Igaunijas un divas Lietuvas komandas.»

«Interesanta spēku pārbaude sezonas sākumā, tomēr piecas spēles divās dienās – tas manuprāt, kaut nedaudz saīsinātā variantā, ir pārāk daudz,» komentēja mūsu uzbrukuma līdere (kas gan nekavēja vajadzības brīžos izpildīt arī krāšņas «līdaciņas» aizsardzībā) Ance Auziņa. «Man prieks arī par to, ka komandā jau tagad jūt saliedētības garu,» priecājās «Jelgava/LU» kapteine A.Auziņa.Tika noteiktas arī labākās spēlētājas (pēc pretinieku treneru vērtējuma). «Jelgava/LU» komandā par labāko atzina saspēles vadītāju Sandu Ragozinu.

Foto/video: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Volejbola cienītāja

Viss jau būtu ļoti jauki, ja kāda no meitenēm tiešām būtu izaugusi par volejbolisti Jelgavā! Jelgavā diemžēl sporta skolai nav volejbola nodaļas, kur meitenēm trenēties! Zinu daudzas, kuras labprāt spēlētu! Tikai jautājums paliek, kur un par kādiem līdzekļiem rodas volejbolisti gan sieviešu, gan vīriešu komandām! Jo rezultāti abiem ir ļoti labi! Tikai skatītāju tribīnes tukšas, jo nav taču neviena savējā "jelgavnieka", kurš varētu pulcēt atbalstītājus!

pirms 5 gadiem, 2014.10.31 16:39

Volejbols