Volejbols. Pēc piecu setu drāmas LČ finālā iekļūst «Biolars/Jelgava» 2

Divarpus stundas un vēl mazliet šovakar Ozolnieku Sporta namā ilga «Schenker» līgas Latvijas čempionāta pusfināla piektā spēle starp «Poliurs/Ozolnieki» un «Biolars/Jelgava» komandām. Iekļūšanai finālā nepieciešamo trešo uzvaru pēc piektā seta svinēja jelgavnieki.

Pusfināla sērijā «ozīši» demonstrēja sīkstumu, atspēlējoties gan pēc diviem zaudētiem mačiem, gan pēc diviem pirmajiem setiem šāvakara spēlē. Turklāt katrs no tiem «izslīdēja no rokām» tikai pašā galotnē. Pirmajā, kas noslēdzās ar 27:29, pāris punktu vadībā pārmaiņus bija gan mājinieki, gan Jelgavas volejbolisti, pēc 18:18 jau rezultāts auga punkts punktā. Pie setbumbas pirmie tika «biolarieši», bet pāris izspēles vēlāk šī iespēja bija «ozīšiem». Tomēr pašu kļūmes servēs un pretinieka veiksmīgais bloks to ne pie 25:24, ne 26:25 un 27:26 neļāva izmantot.

Otrā seta sākums izskatījās mājiniekiem veiksmīgāks, tehniskajos pārtraukumos 8:7 un 16:11. Tuvojoties galotnei, arī  vēl piecu punktu pārsvars (21:16), bet tad ceļgalu savainoja Gatis Garklāvs, ienesot korekcijas mājinieku uzbrukuma scenārijā. Gan uz brīdi, jo Gatis izlīdzas ar «aukstuma» uzpūšanu celim, taču ar šo brīdi pietiek, lai savu iespēju noķertu pretinieks. 22:22 – tāds ir rezultāts, kad atkal sākas «ozīšu» galotnes drāma ar astoņām nerealizētām setbumbām. Jelgavnieki atspēlējas un gaida savu kārtu, kas pienāk ar Edgara Baika un Andreja Baburova nobloķētu Gata gremdi un Aivja Āboliņa sitienu autā (33:31).

Gods kam gods, savu neiztrūkstošo līdzjutēju atbalstīti, «ozīši» padoties netaisās un trešā seta sākumā iegūto vadību vairs neatdod – 25:17. Līdzīgi norisinās arī ceturtais sets, taču cīņas par katru bumbu kļūst arvien sīvākas, izspēles garākas, un pēc teju katras otrās laukumā ir jāaicina mazie grīdas slaucītāji, jo kritienos tiek izvilktas šķietami neaizsniedzamas bumbas un krekli mirkst sviedros. Pēc 15:11 jelgavniekiem laukumā nāk svaigs uzbrukuma spēks – spēlējošais menedžeris Andrejs Jamrovskis. Pieteicies ar neveiksmi servē, viņš tomēr rezultatīvi iesaistās uzbrukumā un blokā, līdz jelgavniekiem jau 20:23. Taču tālāk par 21 šoreiz «biolarieši» netiek.

Nozīmīga loma Jamrovskim izrādās arī izšķirošajā cēlienā, kad pēc 8:8 jelgavnieki izvirzās divu punktu vadībā. Raimondam Vilmanim to izdodas samazināt līdz 10:11, taču Jamrovska atbildes uzbrukums atstatumu atjauno. Pa vidu, protams, ir gan bloka, gan aizsardzības un grīdas slaucīšanas epizodes, gan abu treneru prasītie pusminūtes pārtraukumi. Pēc 13:12 jelgavniekus uz sarunu aicina Jurijs Deveikus, pēc pārtraukuma uzbrukumā nepārspēts atkal paliek Jamrovskis, viņš arī spēcīgi pārservē setbumbu, bet Garklāva pēdējo mēģinājumu nobloķē Pēteris Aukmanis un Andrejs Baburovs.

«Malači, ko varēja, to darīja,» neraugoties uz iznākumu, komandas cīņas sparu un pašaizliedzīgo spēli pozitīvi vērtēja ģenerālsponsora «Poliurs» direktors un volejbola kluba prezidents Viktors Melnacis. Paši volejbolisti gan par rezultātu bija saskumuši. Toties pelnīti priecājās «Biolara» šefa Jurija Daņilko un trenera cerības attaisnojušie Jelgavas komandas vīri, kas jau trešo gadu cīnīsies par Latvijas čempionāta zeltu.