Ziņas no Tokijas: Edgars Krūmiņš "izšauj" un ieved Latvijas 3x3 basketbola izlasi pusfinālā

Latvijas 3x3 basketbola izlase ar jelgavnieku Edgaru Krūmiņu sastāvā Tokijas olimpisko spēļu turnīrā ceturtdaļfinālā ar rezultātu 21:18 pārspēja Japānas komandu un rīt pusfinālā cīnīsies ar Belģiju, informē Jelgavas pašvaldības iestāde "Sporta servisa centrs".

Ceturtdaļfināla spēle sākās ar Latvijas izlases dominanci laukumā. Beidzot pieklājīgu sniegumu laukumā demonstrēja arī jelgavnieks Edgars Krūmiņš, gūstot piecus punktus un panākot mūsu komandas vadību ar 6:2. Tad Latvijas komandas spēlētājs Kārlis Pauls Lasmanis nopelnīja tehnisko piezīmi, un tas deva pretiniekiem iespēju mest vienu soda metienu. Japāņi bija precīzi, bet latvieši atbildēja ar vēl četriem Edgara Krūmiņa gūtiem punktiem un jau vadība ar 10:4. Tad japāņi vairākkārt trāpīja no tālās distances un rezultātā pietuvojās līdz 14:13. Tomēr spēles galotnē veiksmīgāk nospēlēja Latvijas izlase – pie rezultāta 20:18, esot iedzinējos, japāņi pārkāpa noteikumus, sasniedzot piezīmju normu un uzdāvinot mūsu komandai iespēju mest divus soda metienus. Nauris Miezis jau pirmajā piegājienā bija precīzs, un uzvara ar 21:18. Edgars Krūmiņš šajā spēlē guva 9 punktus. Jāatgādina, ka 3x3 basketbola spēle norisinās 10 minūtes vai kamēr kāda no komandām iegūst 21 punktu. 

Līdz ar to ir zināmi pusfinālisti. Pirmajā ceturtdaļfināla spēlē   Nīderlande piekāpās Krievijas Olimpiskās komitejas komandai, bet otrajā spēlē Latvija pārspēja Japānu. Abu pāru uzvarētāji iekļuva pusfinālā, kur vietu jau nodrošināja Serbija un Beļģija. Pusfinālā 28. jūlijā pulksten 11.30 tiksies Serbija un Krievijas Olimpiskās komitejas komanda, pulksten 12.40 – Latvija un Beļģija. 

Cīņa par 3. vietu, kurā tiksies pusfināla pāru zaudētāji, notiks pulksten 15.15, savukārt finālspēle notiks pulksten 16.25. Līdz ar to jau rīt, 28. jūlijā, tiks noskaidroti sporta vēsturē pirmie 3x3 basketbola olimpisko medaļu ieguvēji.

 

Latvijas 3x3 izlases rezultāti Tokijas olimpiskajās spēlēs

pret Poliju uzvara ar 21:14,

pret Beļģiju zaudējums ar 20:21,

pret Ķīnu uzvara ar 18:17,

pret Japānu uzvara ar 21:18,

pret Serbiju zaudējums ar 16:22,

pret Krievijas Olimpiskās komitejas komandu zaudējums ar 15:19,

pret Nīderlandi uzvara ar 22:18,

ceturtdaļfinālā pret Japānu uzvara ar 21:18.

 

Foto: Fiba3x3

Pievieno komentāru

Sports