Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ģirti ir forši un uzņēmīgi cilvēki (FOTO) 3

Ceriņu ziedēšanas priekšvakarā, no 6. līdz 13. maijam, ģimenes savā pulkā uzņēmušas 30 Jelgavā dzimušo bērniņu – deviņas meitenes un 21 zēnu. 

12. maija rītā savu piekto bērniņu pasaulē nākam sagaidīja jelgavnieki Agnese Šadurska un Artūrs Jēgers. 12 gadu vecās Agnijas, sešgadnieces Anastasijas, trīsgadīgā Dmitrija un pusotru gadu vecā Daniela māsiņa, kurai lielās māsas dāvājušas Alises vārdu, dzimšanas brīdī svēra 2550 gramu un bija 48 centimetrus gara.

Pirmdien, 11. maijā, ar bērniņu bagātāka kļuva Līgas Krotovas un Andra Gradecka ģimene no Bauskas. Mazulīte, kuru, iespējams, sauks Adriāna un kuru mājās gaida gadu un septiņus mēnešus vecā māsiņa Elīna, vecāku rokās iegūla, būdama 50 centimetru gara un svērdama 3100 gramu.

12. maija vakarā vienīgais bērns, četrarpus gadus vecā Alise, par vecāko pārtapa jelgavnieku Unas un Edgara Bumbuļu ģimenē, kad tajā tika sveikts dēliņš Ģirts. «Cik pazīstu, visi Ģirti ir ļoti forši, uzņēmīgi, interesanti un sportiski cilvēki,» māmiņa atklāj vārda izvēli savam puisēnam, kurš pasaulē nāca 3700 gramu smags un 55 centimetrus garš.

11. maija rītā kuplāka kļuvusi arī Tamāras Smirnovas un Arsenija Potehina ģimene no Ozolnieku novada Cenu pagasta Ānes. 11 gadu vecās Irinas un Stepana, kuram drīz būs astoņi gadi, brālītis lielajā brīdī svēra 4050 gramu un bija 51 centimetru garš. Vecāki vēl domā, kādu vārdu viņam dot. Iespējams, jaunāko atvasīti sauks Dmitrijs, kā vēlas tētis, bet varbūt – Aleksandrs, par ko savukārt balso māmiņa.

Mātes dienā, 10. maijā, Jelgavā savu trešo dēlu pasaulē nākam sagaidīja Agita un Artis Roderi-Roderti no Talsu novada. «Vēlamies teikt īpašu paldies vecmātei Intai Strazdai, kura palīdzēja piedzimt arī Kārlim un Mārcim,» teic māmiņa, atklājot, ka jaunākais puika, kuru vēl gribas paslēpt no laikraksta fotokameras, dzimšanas brīdī bija 49 centimetrus garš un svēra 2750 gramu. 

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 3

aurēlija anužīte

lietuviski Ģirts ir dzērājs...

pirms 5 gadiem, 2015.05.14 16:43

Aurēlija, dzer vēl..

Lietuviski dzērājs ir "girtuoklis", izrunā /ģirtuoklis/. Tā mēs daudziem vārdiem varētu atrast negatīvas nozīmes citu valodu tulkojumos.

Veselību un daudz laimītes visiem mazuļiem un viņu vecākiem!

pirms 5 gadiem, 2015.05.14 20:57

Neko jau

Un no 14. maija nav jaundzimušo, tad jau tā Jelgava nepavilks tās vecumdienas.

pirms 5 gadiem, 2015.05.25 20:44

Stārķa ziņas