Pašiem sava meža fejiņa (FOTO)

Augustā, kad pasaulē nākuši 106 mazuļi, sasniegts trīs gadu rekords. No 26. augusta līdz 2. septembrim Jelgavā piedzimuši 15 bērniņi. Savukārt no 2. līdz 9. septembrim Jelgavā piedzimušas desmit meitiņas un astoņi zēni. 

Pirmdienas, 31. augusta, rītā brīdi pirms saullēkta trīs kilogramu smagu un 50 centimetru garu savu dēliņu Mihailu piedzimstam sagaidīja jelgavnieki Karīna Narņicka-Čumakova un Aleksandrs Čumakovs. Šis notikums gan izmainīja ģimenes Zinības dienas plānus. «Vecākajam dēlam Arsenijam, kurš mācīsies 1. klasē, uz skolu šoreiz bija jāiet tikai ar tēti,» stāsta māmiņa, piebilstot, ka tas, protams, nav mazinājis kopējo prieku par ģimenes lielo notikumu.

31. augusta pēcpusdienā ar vēl vienu mazuli bagātāka kļuva vircavnieku Nadeždas Novičenokas un Aleksandra Čukina saime, kurā aug 15 gadu vecā Viktorija, divpadsmitgadniece Sintija, septiņus gadus vecais Ralfs, kurš sācis mācīties 1. klasē, un trīsgadniece Anastasija. Viņiem piepulcējies brālītis, kuru, iespējams, sauks Andrejs, min māmiņa, atklājot, ka puisēns pasaulē nāca 53 centimetrus garš un svēra 4050 gramu.

Zinību dienu, 1. septembri, par savu dzimšanas dienu turpmāk sauks šajā datumā Jelgavas slimnīcā vienīgā dzimusī meitenīte Polīna. Jelgavnieku Diānas un Staņislava Rutkovsku pirmdzimtā un pagaidām vienīgā mazmeitiņa savai vecmāmiņai, kas bija klāt arī lielajā brīdī, sevi pasaulei pieteica 54 centimetrus gara un 4370 gramu smaga. 

Šā gada devītā mēneša devītās dienas rītā dēliņu piedzimstam sagaidīja Lelde un Kaspars Kalēji no Ozolnieku novada Garozas. Viņu puisēns, kuram tētis izraudzījies latviskos un skanīgos Kārļa un Eduarda vārdus, sevi pasaulei pieteica 3053 gramus smags un 53 centimetrus garš. Pēc skolas mazo brālīti satikt steigsies pirmklasniece Elīza Viktorija.

Otrdienas, 8. septembra, pusdienlaikā ar meitiņu bagātāki kļuva jelgavnieki Katrīne un Edgars Kreiļi, kad viņu rokās 2950 gramu smaga un 50 centimetru gara iegūla mazulīte Elise. Viņu mājās gaida māsiņa Kerija, kurai ir divarpus gadiņi. «Vienai meitiņai vārds sākas ar K, gribējām, lai otrai būtu E,» izvēli, kurā spēlējas abu vecāku vārda pirmie burti, atklāj jaunā māmiņa.

7. septembrī turpmāk savu dzimšanas dienu kopā ar mīļajiem svinēs jelgavnieku Martas un Aivara Laužu pirmdzimtā meitiņa, kurai dāvāts Laumas vārds. «Mums šo vārdu ieteica un uzreiz ļoti iepatikās, jo gribējām ko latvisku, mitoloģisku, tuvāk dabai. Būs mums sava meža fejiņa,» stāsta māmiņa, atklājot, ka mazulīte savas dzīves lielajā brīdī bija 52 centimetrus gara un svēra 3940 gramu.

8. septembrī Jelgavā par vecākiem savam pirmajam bērniņam kļuva rīdzinieki Jekaterina Jagodzinska-Peškova un Sergejs Peškovs. «Šeit strādā mana kursabiedre – jaunā dakterīte Kira Baka, kurai arī sakām lielu paldies,» vietas izvēli atklāj jaunā māmiņa. Viņa stāsta, ka meitiņa Jeļizaveta pasaulē nāca 55 centimetrus gara un 3600 gramu smaga. 

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Stārķa ziņas