Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sagaidītas Vasarsvētku meitiņas; pilsētas svētkos dzimušajiem dāvinās Alnīti (FOTO) 1

No 13. līdz 20. maijam pieneņu un ceriņu zīmē Jelgavā pasaulē nākušas astoņas meitiņas un 14 zēni. Savukārt laikā, kad pilsēta pošas svētkiem, no 20. līdz 27. maijam, Jelgavā piedzimuši 17 mazuļu – 11 no tām meitiņas.

19. maija pēcpusdienā, kad daudzi posās mājup no darba, savu pirmo bērniņu piedzimstam sagaidīja Viktorija Georgijčuka un Artūrs Midris no Bauskas novada Īslīces. Viņu Alekss, kuram vārds ticis no diviem iespējami labākajiem, lielajā brīdī bija 52 centimetrus garš un svēra 2800 gramu.

Naktī uz 19. maiju daudzbērnu ģimenes statusu iemantoja Solvita un Ivars Drupas, kad 3550 gramu smags un 52 centimetrus garš viņu rokās iegūla trešais dēliņš, kuram vārds vēl tiek domāts. Viņu mājās Jaunsvirlaukas pagasta Dzirniekos gaida septiņus gadus vecais brālis Emīls un četrgadnieks Markuss. 

Inešu un Ēriku dienā, 18. maijā, turpmāk savu dzimšanas dienu svinēs Annas Lukses un Renāra Urtāna pirmdzimtais dēliņš Matīss. Puisēns, kuram šūpulis kārts tēta dzimtajā Jelgavā, nevis Ventspilī, no kurienes nāk jaunā māmiņa, pasaulē ieradās, būdams 3300 gramu smags un 53 centimetrus garš.

19. maija dziļā pēcpusdienā par vecākiem savam pirmajam bērniņam kļuva arī Ella Mirončika un Armīns Lihovickis no Jelgavas novada Svētes pagasta. Viņu meitiņa, kurai tētis izraudzījies skaisto Amēlijas vārdu, dzimšanas brīdī svēra 3620 gramu un bija 50 centimetru gara.

17. maijā vecāku statusu, mīļumu un atbildību saņēma jelgavnieki Baiba un Rimants Avotiņi, kad viņu rokās iegūla mazais Adrians. Puisēns, kura vārds bija iepaticies gan jaunajai māmiņai, gan tētim, pasaulē nākot, svēra 2800 gramu un bija 49 centimetrus garš.  

Vasarsvētku svētdienā, 24. maijā, savu pirmo mazulīti pasaulē nākam sagaidīja jelgavniece Māra Čužinska. Viņas meitiņa, kurai dāvāts neparastais Abigeilas vārds, piedzimstot svēra 3074 gramus un bija 52 centimetrus gara.

24. maijā turpmāk dzimšanas dienu svinēs arī jelgavnieku Nadīnas un Jāņa Zaksu pirmdzimusī svētdienas meitiņa Letīcija, kuras vārds cēlies no spāņu valodas un nozīmē prieks. Mazulīte jauno vecāku rokās iegūla, būdama 3350 gramu smaga un 51 centimetru gara.

Naktī uz trešdienu, 27. maiju, vecāku godu un atbildību iemantoja Alise Zesere un Šandars Burkevičs, kad 52 centimetrus gara un 3300 gramu smaga pasaulē nāca meitiņa Inese. Mazajai jelgavniecei vārds ticis mantojumā no tēta vecmāmiņas, atklāj vecāki.

26. maijā ar bērniņu bagātāka kļuva Aļonas un Artūra Sineļu ģimene no Ozolnieku novada Ānes. Piecus gadus vecā Dāvida, kā arī pusmāsiņas Beatrises un pusbrālīša Marka mazais brālītis Markuss piedzim­šanas brīdī svēra 3700 gramu un bija 54 centimetrus garš.

Visiem mazuļiem, kuri nāks pasaulē pilsētas slimnīcā no 28. līdz 31. maijam, pašvaldība sarūpējusi īpašas simboliskas dāvanas – ikvienam Dzemdību nodaļā dzimušajam bērniņam tiks dāvināta rotaļlieta – Jelgavas Alnītis. 

Šogad Jelgava atzīmē 750 gadu jubileju, un maija nogalē svinības sasniedz savu kulmināciju. Tie būs svētki ikvienam, arī pašiem mazākajiem. 

Foto: Raitis Puriņš   

Pievieno komentāru

Komentāri 1

alise zesere

apsveicu tevi un novelu visu to labako un tavai mazajai princesitei stipru veselibu laimi un prieku un lai aug tik smuka ka tu.

pirms 5 gadiem, 2015.05.28 16:51

Stārķa ziņas