Ārstniecības kvotu pārtēriņš draud ar maksas pakalpojumiem 5

Jelgavas ārstniecības iestādēs strauji tiek pārtērētas valsts apmaksātās kvotas medicīnas pakalpojumiem. Piemēram, par ginekoloģisko sonogrāfiju pilsētas poliklīnikā jau no oktobra pacientēm var nākties maksāt pilnu summu, kaut arī ir ārsta nosūtījums. Tas gan neattiecas uz grūtnieču izmeklējumiem.

Pašlaik ar speciālista nosūtījumu uz ginekoloģisko sonogrāfiju Jelgavas poliklīnikā varot tikt vien septembrī, bet jau oktobrī valsts apmaksātās kvotas šim pakalpojumam var izbeigties, stāsta poliklīnikas valdes locekle Anna Zīverte.«Šo pakalpojumu par valsts līdzekļiem veic salīdzinoši maz iestāžu, to skaitā Jelgavas poliklīnika. Gada pirmajos trīs mēnešos ginekoloģiskajai ultrasonogrāfijai pārtērēta jau četru mēnešu norma no tā, kas šim pakalpojumam mums atvēlēta, un arī kvotu pārsniegšana turpinās. Tas nozīmē, ka jau oktobrī pilsētas poliklīnikā kvotas  var beigties un pacientēm par izmeklējumu nāksies maksāt no savas kabatas,» apstiprina A.Zīverte.Lai arī iestāde ministrijai lūgusi piešķirt papildu kvotas, A.Zīverte lielas cerības nelolo. «Medicīnai naudas ir tik, cik ir. Arī pagājušajā gadā bija līdzīga situācija un veicām pārstrādi, taču valsts par to mums tā arī nesamaksāja, kopumā vairāk nekā 20 tūkstošus latu,» piebilst iestādes vadītāja.Tiesa, akūtiem un īpašiem gadījumiem vairākas kvotas ir rezervētas un citiem pakalpojumiem to deficīts neesot tik izteikts. Turklāt, ņemot vērā radušos situāciju, Jelgavas poliklīnika šim pakalpojumam ievērojami samazinājusi maksu. Valsts par ginekoloģisko sonogrāfiju iestādei maksā 20 latu, bet pacientiem kā maksas pakalpojums jau no šodienas Jelgavas poliklīnikā tas pieejams par 10 latiem.Zemgales Veselības centrā uz ginekoloģisko sonogrāfiju ar ārsta nosūtījumu var pierakstīties vien  uz vasaras vidu, pilna maksa par pakalpojumu ir 20 latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

buga

Šāda situācija ir ne tikai ginekoloģiskjā sonogrāfijā. Arī uz krūšu sonogrāfu var tikat tikai par maksu Ls 10. Ja gribi ar nosūtījumu par Ls 3, tad jāgaida jūliju.

pirms 10 gadiem, 2010.05.10 08:30

Resnais

veicot vienkāršas aritmētiskas darbības sanāk 1326 Ls mēnesī + komercdarbība = 4305Ls/mēn Nav slikts piķis.... Aploksnes un pateicības neieskaitot

pirms 10 gadiem, 2010.05.08 17:39

ilze

Un vai tad tas ir maz-tūkstotis ar kapeikām,ja citam pat maizītei nepietiek?!

pirms 10 gadiem, 2010.05.08 17:01

lola

Ja tu nezini tad neko nesaki par dr.Ziverti, vinai alga jau sen tika samazinata, vina strada gan ka ginikologe gan ka poliklinikas vaditaja un alga vinai ir tukstoti ar kapeikam, lasi zinas tad visu zinasi

pirms 10 gadiem, 2010.05.08 12:52

Resnais

Medicīnai ir tik naudas,cik ir.... Zīvertei jau algu nesamazinās. Nieka pāris tūkstoši mēnesī-kapeikas.

pirms 10 gadiem, 2010.05.08 12:04

Citas ziņas