Ērces kļuvušas agresīvākas 2

Jelgavā un rajonā šogad apstiprināti jau trīs saslimšanas gadījumi ar ērču encefalītu, un tikpat cilvēkiem konstatēta laima slimība. Nedēļas nogalē Jelgavas slimnīcas Uzņemšanas nodaļā vērsušies vairāk nekā 40 cilvēki, kuriem piesūkušās ērces. Vairums no viņiem nav vakcinēti pret encefalītu, tādēļ steiguši saņemt imunoglobulīnu vai arī nolēmuši vienkārši gaidīt, kas notiks tālāk.

Lai arī valstī samazinājies cilvēku skaits, kas saslimuši ar ērču encefalītu, Jelgavā un rajonā šogad astoņos mēnešos reģistrēti jau trīs encefalīta slimnieki, kas ir par vienu saslimušo vairāk nekā pērn deviņos mēnešos. Siltā un mitrā laika dēļ cilvēki tieši šobrīd aktīvi sēņo un dodas pastaigās, tādēļ risks saslimt ar bīstamo vīrusu joprojām pastāv.Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) Jelgavas filiāles Infekcijas slimību epidemioloģijas daļas vadītāja Elvīra Brūvere teic, ka iedzīvotāji kļuvuši daudz izglītotāki un vairāk interesējas, ko viņiem darīt un kā rīkoties, ja piesūkusies ērce. «Pateicoties siltajai ziemai, kurā kukaiņi labi pārziemoja, ērču skaits Latvijas mežos ir liels, un to aktivitātes periods turpinās. Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad cilvēki ļoti aktīvi vakcinējušies pret encefalītu, un tas ir efektīvākais veids, kā izvairīties no saslimšanas,» uzsver E.Brūvere.Jelgavas slimnīcas Uzņemšanas nodaļā «Ziņas» noskaidroja, ka aizvadītās nedēļas nogalē vien pēc palīdzības izņemt ērci vērsušies vairāk nekā 40 iedzīvotāju, viņu vidū arī bērni. Vairums no viņiem nebija vakcinēti. Nodaļas vadītāja Mudīte Zborovska stāsta, ka cilvēki parasti ir izmisuši un jautā - ko darīt? Viņiem tiek piedāvāts vērsties Latvijas Infektoloģijas centrā un par maksu saņemt imunoglobulīna devu, kas var pasargāt cilvēku no saslimšanas. Galvaspilsētā var arī noskaidrot, vai noņemtā ērce nav bijusi inficēta. Bērniem imunoglobulīns ir bez maksas, un to var saņemt Jelgavas slimnīcā.«Ziņu» uzrunātā sēņu tirgotāja atklāja, ka mežā ejot katru dienu, un ērces šogad esot ļoti daudz. Pirms sešiem gadiem sieviete pārslimojusi ērču encefalītu. «Sākumā domāju, ka esmu saaukstējusies, tad sāka stipri sāpēt galva un paaugstinājās temperatūra līdz 42 grādiem. Izrādījās, ka esmu inficējusiesies no slimas ērces. Slimnīcā divas nedēļas gulēju pie sistēmām un arī pēc tam ārstēšanās bija ilga. Tagad no ērcēm man nav bail. Mežos un parkos to ir ļoti daudz,» stāsta sēņotāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Jumprava

Štrunts par ērcēm...
Pret lapsenēm esat potējušies?

pirms 13 gadiem, 2008.09.10 14:06

biologs

Cik reižu var teikt - ērces NAV kukaiņi, bet zirnekļveidīgie! To māca skolā 8. klasē, un tik daudz taču žurnālisti ir pabeiguši?
Visvienkāršākā atšķirības pazīme - kukaiņiem ir 6 kājas, bet zirnekļveidīgajiem - 8. Skaitiet fotogrāfijā!

pirms 13 gadiem, 2008.09.10 13:21

Citas ziņas