Foto: Donori ir aktīvi, bet pēc asinīm mazāks pieprasījums 4

LLU šodien notiek kārtējā donoru diena. Valsts asinsdonoru centra (VADC) izbraukuma brigādes plāns Jelgavā bija asinis paņemt no vismaz 90 donoriem, kas arī tika izpildīts.

Asinis nodot gribētāju netrūka arī šoreiz, reģistrācijas rindā dažbrīd nācās stāvēt pat pusstundu. Vairāki studenti tika «izbrāķēti» vēl pirms ziedojuma veikšanas, jo viņu roku vēnas bija tik neizteiksmīgas, ka sagādātu grūtības asins noņemšanā. Izbraukuma brigādes medmāsa Stefānija Pinkovska novērojusi, ka ziedotāji ir tikai studenti, bet pasniedzēju aktivitāte šoreiz ir pavisam kūtra. «Agrāk uz Jelgavu pie studentiem braucām divreiz gadā, bet tagad pieprasījums  pēc donoru asinīm ir ievērojami samazinājies – slimnīcām vairs tās nav nepieciešamas tik lielā daudzumā, tāpēc braucam retāk,» skaidro S.Pinkovska.Pārtikas tehnoloģijas fakultātes 1.kursa studente Madara Nevarževska ir priecīga par savu uzdrīkstēšanos un veiksmīgi izdevušos pirmo asins nodošanas reizi. «Jūtos labi, biju iedomājusies, ka būs briesmīgāk, bet nekāda vaina. Ļoti ceru, ka mans ziedojums kādam palīdzēs glābt dzīvību, jo darīju to no sirds,» ar prieku atzīst jauniete, kura uz Donoru dienu bija atnākusi kopā ar vēl vairākām kursa biedrenēm.Savukārt topošajai ekonomistei Neldai Švirkstai no 3.kursa asins nodošana jau kļuvusi par ierastu lietu un šodien viņa to paveica jau piekto reizi. «Man šķiet, ka organisms pats to jau prasa un man katru reizi pēc labi padarīta darba ir milzīgs prieks. Jūtos kolosāli! Nākamreiz noteikti nākšu atkal,» jūsmo Nelda. Abas meitenes gan atzīst, ka radu un paziņu lokā nezina nevienu cilvēku, kuru veselības uzlabošanā būtu vajadzējis izmantot donoru ziedotās asinis.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

goo

Ja nedotu 5 Ls nez vai arī kādu studentu redzētu donoros , kur nu vēl pasniedzējus..

pirms 8 gadiem, 2012.10.16 19:01

donors

pagājušoned''el presē bija informācija, ka trūkst teju visu veidu asiņu. Šoned''el tŗuka tikai 0 rēzus negatīvā. Hmm, kaut kas neiet kopā.

pirms 8 gadiem, 2012.10.16 15:45

МММ

Что Вы задаёте глупые вопросы. В Латвии уже почти никого не осталось- все разъехались. Вот и кровь не нужна. Вливать НЕ КОМУ.

pirms 8 gadiem, 2012.10.16 14:55

haizive

2-latniek,protams,ka dod brīvu gan tajā dienā,kad nodod asinis,gan vēl nākamo dienu.Un 3ls,Jelgavas slimnīcā 5ls.Un vēl paciņa ar kārumiem.

pirms 8 gadiem, 2012.10.16 14:46

Citas ziņas