Glūdā likvidēts traks vilks 6

Trešdien Glūdas pagastā nošauts ar trakumsērgu slims klaiņojošs vilks, kas aizvadītās nedēļas nogalē paguvis apciemot vairākas Glūdas rajona mājsaimniecības un sakost vairākus suņus. Ar slimo dzīvnieku kontaktējušām personām nekavējoties jāgriežas pie ārsta, lai uzsāktu vakcināciju pret trakumsērgu.

Apsekota bīstamā zonaLai uzzinātu ko tuvāk par konkrēto gadījumu, «Ziņas» telefoniski sazinājās ar veterinārārsti Birutu Pumpuru. Kā varēja noprast, tieši sarunas brīdī viņa atradās notikumu epicentrā, kur noritēja pēdējie piebeigtā vilka «atdusas vietas» dezinfekcijas darbi, tāpēc tuvākus komentārus nesniedza.Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) Jelgavas filiāles speciālisti veikuši lielu darbu, apsekojot visas zināmās mājsaimniecības, kurās slimais vilks iegriezies. Atklātas 11 personas, kurām bijis kontakts ar slimo meža dzīvnieku vai suņiem, kam vilks uzbrucis. Speciālisti iesaka apzinātajām personām, kā arī citiem, kam bijusi kāda saskare ar notikumos iesaistītajiem dzīvniekiem, griezties SIA «Jelgavas poliklīnika», lai nekavējoties uzsāktu vakcinācijas kursu.Trakumsērga ir nāvējošaSVA Jelgavas filiāles Infekcijas slimību epidemioloģijas daļas vadītāja Elvīra Brūvere uzsver, ka «saslimšana ar trakumsērgu gan cilvēkam, gan dzīvniekam vienmēr beidzas ar nāvi, bet no saslimšanas var pasargāt tikai laikus uzsākta vakcinācija».Slimības inkubācijas jeb slēptais periods ir no 10 dienām līdz pat vienam gadam, bet visbiežāk - no 1 līdz 3 mēnešiem. Visīsākais slēptais periods vērojams, ja infekcija ķermenī sāk izplatīties caur galvas vai plaukstu rajonu, kā arī tad, ja ir daudz dziļu kodumu. Inficētie dzīvnieki var būt par infekcijas avotu jau pēdējās četrās līdz desmit inkubācijas perioda dienās, tātad - vēl pirms slimības pazīmju izpausmēm, kā arī visā slimības periodā.Nepieskarties «kritušajiem»!E.Brūvere brīdina, ka nekādā gadījumā nedrīkst skarties klāt atrastiem mirušiem dzīvniekiem vai arī ļaut to darīt saviem mājdzīvniekiem. Par šādiem «atradumiem» nekavējoties jāziņo veterinārārstam.Ja iespējami inficētais dzīvnieks sakodis vai saskrāpējis cilvēku, brūce jāmazgā ar spēcīgu ūdens strūklu, pēc tam - ar 20 procentu ziepju vai 70 procentu spirta šķīdumu un nekavējoties jāapmeklē ārsts. Ārpus poliklīnikas darba laika to var izdarīt Jelgavas pilsētas slimnīcas uzņemšanas nodaļā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Aija_d2r

viņu nošāva. Vilks klaiņojis pa Auces pagriezienu, sakodis tur kadu suni un tālāk uz Nākotnes pusi gājis biedēt apkārtējos/ Degpunktā vakar arī bija sižec.

pirms 13 gadiem, 2008.02.08 08:26

keda

tas vilks pa Nākotni skraidīja. nošauts pie Auces pagrieziena.

pirms 13 gadiem, 2008.02.07 16:19

liepa

Vispār jau Glūdas pagasts ir liels, varēja konkretizēt,kur tieši vilks klaiņojis.Tā kā,lai es zinu Ūzās dzīvodams, bijis te vilks vai ne,vērot man savu suni?!

pirms 13 gadiem, 2008.02.07 12:25

Citas ziņas