Izplatās elpceļu infekcijas, gripas vēl nav 4

Jelgavā un rajonā paaugstinājusies elpceļu infekciju izplatība, taču epidemiologi mierina, ka gripa līdz Latvijai vēl nav atceļojusi. Tikmēr Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) vairākās Jelgavas sabiedriskās un izglītības iestādēs uzsākusi gripas monotoringu jeb informācijas apkopošanu.

Sāpošs kakls, iesnas, šķaudīšana un citi simptomi, kas pēdējā laikā piemeklējuši ne vienu vien, liecina par strauju elpceļu infekcijas izplatīšanos, ko visbiežāk izraisa paragripas vīrusi, bet ne pati gripa. Vistipiskākā paragripas pazīme ir laringīts, kam raksturīgs sauss, rejošs klepus un balss aizsmakums.SVA Jelgavas filiāles Infekcijas slimību epidemioloģijas daļas epidemioloģe Olga Kovaļauska stāsta, ka gripas sākums nav paredzams. Pērn Jelgavā tā sākās janvāra nogalē - četras nedēļas pēc augšējo elpošanas ceļu infekcijas pacēluma. Sezonas beigās tika noteikts arī šosezon sagaidāmais gripas paveids, tas ir, A un B tipa vīruss. Epidemioloģe uzsver, ka patlaban ir piemērotākais laiks vakcinēties pret gripu.Jelgavā pagaidām tikai dažas ārstniecības iestādes piedāvā potes pret gripu. Zemgales veselības centra procedūru māsa Margarita Lilienfelde informē, ka arī iedzīvotāju aktivitāte vēl nav liela, savukārt vakcīnas cena palikusi iepriekšējā - astoņi lati.Lai izvairītos no gripas un elpceļu infekcijām, speciālisti iesaka bieži mazgāt rokas, regulāri vēdināt telpas, dzert daudz šķidruma, īpaši zāļu tējas un sulas, uzturā vairāk lietot skābpiena produktus, jo tie satur mikroorganismus, kas stimulē cilvēka imūnsistēmu. Ēdienkartē vairāk jāiekļauj produkti, kas bagātīgi ar C vitamīnu - svaigi kāposti, ķiploki, citrusaugļi, dzērvenes, medus un citi.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Man deguns liels kā kartupelis un sarkans kā tomāts! Iesnas tek kā ūdens no krāna! Fui cik riebīgi,ka tādas zarazas mūs skar!:(

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 15:21

Mazaa

man jau arī drīz nedēļa, kopš mocos ar to saaukstēšanos :| ...

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 10:01

agne

Mani ar tā jau skārusi, šodien runāju tikai čukstus...

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 08:18

sdfsdfs

n uta ir taada infekcija... apac... jau nedelu mocos :(

pirms 12 gadiem, 2008.09.29 17:19

Citas ziņas